Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Dopłaty bezpośrednie dla rolników

Prawie połowa rolników z województwa podlaskiego, którzy ubiegali się o przyznanie dopłat bezpośrednich jeszcze w tym roku otrzyma pieniądze. Jak mówi dyrektor podlaskiego Podlaskiego Oddziału Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży Jerzy Leszczyński, średnia wysokość dopłaty to około 8 tysięcy złotych rocznie. W sumie do ponad 45 tysięcy beneficjentów trafi prawie 284 miliony złotych w formie płatności obszarowych. I to nie wszystko, bo dodatkowe pieniądze - ponad 75 milionów złotych - trafią na rolnicze konta jako forma wsparcia działalności rolniczej na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania.


W przyszłym roku zasady przyznawania płatności się nie zmienią, ale rolnicy będą musieli sprostać nowym wymaganiom - zwłaszcza przy ubieganiu się o płatności za niekorzystne warunki gospodarowania. Chodzi o tak zwaną zasadę wzajemnej zgodności, czyli ochronę środowiska na terenie gospodarstwa. Jak mówi Maciej Głaz z podlaskiego oddziału ARiMR, rolnicy muszą liczyć się z 15% karą, jeżeli nie spełnią podstawowych wymogów.

Z tym, że - jak dodaje Maciej Głaz - ewentualne kary będą uzależnione od decyzji kontrolerów, którzy sprawdzą na ile środowisko naturalne ucierpiało z winy rolnika, a na ile z jego niewiedzy. Jak zapewniają pracownicy podlaskiego oddziału ARiMR - do rolników trafią specjalne broszury informujące o zasadach odnośnie przyszłorocznych dopłat.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę