Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Pływalnię będziemy mieć za prawie 35 mln zł

Główne zdjęcie
Tak ma wyglądać nasz nowy basen

Ponad miesiąc służy ratusza analizowały oferty przedsiębiorców chcących wybudować nam pływalnie miejską. Ostatecznie wybrano ofertę konsorcjum firm: INSTAL Białystok wraz z BUDOMEX-em z Białej Podlaskiej. Choć opiewał ona na wyższą kwotę niż oczekiwano zdaniem rausza jest najlepsza, a przy tym najtańsza. Konsorcjum to za budowę miejskiej pływalni przy ul. Kard. Wyszyńskiego w Łomży chce 34.872.214,71 zł brutto. Kolejna z 10 ofert, które wpłynęły na konkurs, była o ponad 100 tysięcy złotych droższa od wybranej, natomiast najdroższa opiewała na kwotę prawie 42 milionów złotych.

Jak podaje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza prezydent ma nadzieję, że umowę z wykonawcą uda się podpisać jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Wówczas oddanie do użytku długo oczekiwanej pływali miałoby nastąpić tuż przed Bożym Narodzeniem 2010 roku. Od dnia podpisania umowy wykonawca będzie miał bowiem 24 miesiące na zakończenie prac związanych z tą inwestycją.
Dodajmy, że budowa pływalni ma być współfinansowana z środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Wniosek złożony w Urzędzie Marszałkowskim opiewał na kwotę 25 mln zł, a przyznane dofinansowanie z RPOWP wynosi 12,5 mln zł, czyli de facto 1/3 rzeczywistych kosztów inwestycji.  

Pływalnia miejska w Łomży ma zostać zbudowana na placu obok Publicznego Gimnazjum nr 1. Podstawowym elementem planowanej pływali jest niecka basenowa o wymiarach 12,5x25 metrów z sześcioma torami do pływania, o głębokości od 1,20 do 1,80 m. W skład pływalni wejdzie także basen sportowo – rekreacyjny do nauki pływania o wymiarach 6x13 metrów z dwoma torami pływackimi z głębokością zmienną od 0,9 do 1,2 m. Przy nim znajdować się będzie niewielka część rekreacyjna, wyposażona w zjeżdżalnię dla dzieci, ławeczkę napowietrzającą, ławeczki do masażu, parasol wodny, bicze podwodne, kilka gejzerów podwodnych oraz jacuzzi. W sąsiedztwie hali basenowej zlokalizowane będą pomieszczenia techniczne i gospodarcze niezbędne do funkcjonowania obiektu oraz pomieszczenia dla ratowników. Na piętrze przewiduje się zagospodarowanie obiektu m.in. na potrzeby odnowy biologicznej, zespół rehabilitacji z fitnessem i elementami SPA, solarium, saunę fińską i turecką, grotę solną oraz bufet z zapleczem i zespół kawiarniany. Integralną częścią pływalni będzie zespół dwóch zjeżdżalni. Na terenie obiektu, w pełni dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych, jednocześnie będzie mogło przebywać około 420 osób.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę