Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Euro na sprzet dla strażaków

Blisko 9 mln złotych ma zostać wydanych w ciągu najbliższych trzech lat na zakup pojazdów wyposażonych w sprzęt do usuwania skutków wypadków drogowych na terenie województw podlaskiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. Sprzęt miałyby kupić trzy komendy wojewódzkie Państwowej Straży Pożarnej, a zdecydowana większość pieniędzy na zakupy pochodziłaby z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Ministerstwo Infrastruktury chce dopisać do listy projektów kluczowych POIiŚ 21 nowych projektów. Wśród nich znalazły się projekty drogowe obejmujące m.in. budowę 4 obwodnic w ciągu dróg krajowych (m.in. obwodnica Serocka na krajowej „61” za 290 mln zł) oraz 6 projektów, które obejmują doposażenie w specjalistyczny sprzęt ratownictwa drogowego jednostek Państwowej Straży Pożarnej, zakup specjalistycznego sprzętu służącego poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego dla jednostek Policji oraz na realizowane przez Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego kampanie społeczne promujące bezpieczne zachowania wśród uczestników ruchu drogowego.
Łączna kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie z Unii Europejskiej projektów zgłoszonych do umieszczenia na liście wynosi 2 mld 938 mln PLN.  Do nas z tej puli pieniędzy ma szansę dotrzeć tylko kilka milionów złotych, bo tylko projekt obejmuje swym działaniem województwo podlaskie.  Chodzi o warty 8,79 mln zł projekt, który przewiduje zakup pojazdów ratowniczo gaśniczych i sprzętu do działań ratowniczych na terenie północno-wschodniej Polski (woj. podlaskie, lubelskie i warmińsko-mazurskie) 
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę