Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Radni Łomży znowu przeciw podwyżce, i znowu opłaty za wodę i ścieki w Łomży wzrosną...?

Taka sytuacja w Łomży powtarza się po raz kolejny. Radni miasta nie chcą zgodzić się na wzrost opłat jakie mieszkańcy płacą za wodę i ścieki, a i tak opłaty te rosną. Podczas czwartkowej sesji uchwała o podwyżkach przepadła. Prezydent Łomży przedstawiając wniosek Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zaproponował aby od stycznia opłaty wzrosły o kilkanaście procent. Poparło go tylko 2 radnych, 12 było przeciwnych, a 3 wstrzymało się od głosu. Niemal identycznie wyglądało głosowanie przed rokiem (2 za, 9 przeciw, reszta wstrzymała się) a podwyżki weszły w życie.


Uchwała odrzucająca nowe stawki opłat trafi do służb wojewody, które ją sprawdzą. Jeśli okaże się, że wyliczenia MPWiK i prezydenta ustalające nowe ceny były poprawne i tak wejdą one w życie. Zgodnie z obowiązującym prawem radni muszą taryfy zatwierdzić, lub - jeśli uważają, że podwyżka jest zbyt – ustalając niższe ceny powinni przyznać spółce dotację rekompensującą straty.

Przygotowany przez prezydenta i MPWiK nowy cennik zakłada, że w przypadku gospodarstw domowych woda zdrożeje z 2,35 zł na 2,68 zł, a ścieki z  3,96 zł na 4,44 zł  za tysiąc litrów. W przypadku tzw. „II grupy” czyli przedsiębiorstw propozycje wzrostu cen wynoszą: wody z 2,41 do 2,73 zł/m3, a ścieków z 3,96 do 4,44 zł/m3. Opłata za licznik pozostaje ta sama 5,35 zł.

Dodajmy, że znacznie niższe ceny opłat za wodę i ścieki mimo podwyżki będą obowiązywały mieszkańców Zambrowa.  Za tysiąc litrów wody od 1 stycznia 2009 roku zapłacą oni 2,01 zł, a za odprowadzenie tej samej ilości ścieków 3,87 zł. Abonament wodociągowy ma kosztować 3,80 zł.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę