Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Pracy szukaj u wójta...

Blisko pół tysiąca osób na terenie województwa podlaskiego od 1 stycznia 2009 roku będzie mogło znaleźć dobrze płatną pracę w samorządach. Wszystko za sprawą uchwalonej w ubiegłym tygodniu ustawy o pracownikach samorządowych. Daje ona możliwość wójtom, burmistrzom, prezydentom miast, starostom i marszałkowi województw zatrudniania osób na stanowiskach doradców i asystentów. Wójt Łomży będzie mógł mieć trzech doradców, a prezydent Łomży i starosta łomżyński po pięciu.

To ilu będzie doradców zależy od rodzaju jednostki samorządowej i jej wielkości. W najmniejszych gminach od nowego roku, bo wówczas mają zacząć obowiązywać nowe przepisy, wójtowie będą mogli zatrudnić maksymalnie trzech doradców, w powiatach i gminach mających więcej niż 20 tys mieszkańców doradców będzie mogło być pięciu, a w województwach i największych miastach (powyżej 100 tys mieszkańców) - siedmiu. Okres zatrudniania doradcy upłynie wraz z końcem pełnienia funkcji przez wójta, burmistrza, prezydenta, starostę czy marszałka.   
Ustawa nim wejdzie w życie - i samorządowcy, tak jak dziś, prezydent, premier, ministrowie i wojewodowie będą mogli zatrudniać doradców – czeka jeszcze na podpis prezydenta i publikację w Dzienniku Ustaw.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę