Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Drugi skate park pod choinkę...?

Dwa kontenery z ważącym ok. 20 ton wyposażeniem obiektów sportowo-rekreacyjnych tzw. starej strzelnicy na os. 3 Maja dotarły do Łomży. W tym tygodniu prawdopodobnie zakończy się odprawa celna. Amerykańska firma ma czas do 15 grudnia na zainstalowanie urządzeń skate parku i nowoczesnego placu zabaw dla dzieci.

- Pieniędzy włożonych w starą strzelnice nie widać, bo one „są” wokół albo pod ziemią – tłumaczył zastępca prezydenta Marcin Sroczyński radnym z Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, zaniepokojonym opieszałością prac w zaniedbywanym latami centralnym miejscu osiedla Południe. Radne Bogumiła Olbryś, Edyta Śledziewska i Agata Gołaszewska poprosiły w imieniu mieszkańców, krytykujących żółwie tempo zagospodarowania wąwozu po byłej strzelnicy wojskowej, o wyjaśnienia.
- Zrezygnowaliśmy z oddania do użytku obiektów strzelnicy w tym roku na wniosek samych mieszkańców, bo ludzie woleli, żeby najpierw wykonać drogę i parkingi – wyjaśniał wiceprezydent. -  Dzięki temu, od strony ul. Śniadeckiego powstała ładna ul. Strzelnicza, która jest ważną częścią drogi pożarowej.
Poinformował, że wykonano już roboty przy instalacji sanitarnej, wodociągowej i kanałach deszczowych, a prawie w całości przy sieci elektrycznej i oświetleniu. Powstała górka saneczkarska, wykonana  została płyta pod skate park, a w trzech czwartych długości poprowadzona jest ścieżka rowerowa po wale.
- Mam nadzieję, że ciążące nad tym miejscem fatum odmieni się w 2009 r., bo do tej pory idzie pechowo - życzył nie tylko sobie wiceprezydent. - Przy inwestycji na strzelnicy ogłaszaliśmy przetargi dwu, trzy-, a nawet czterokrotnie, co także opóźniło prace.   
Całość mającej kosztować 4, 3 mln zł inwestycji, której 30 procent współfinansuje Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, wymaga jeszcze instalacji urządzeń skate parku, oryginalnego placu zabaw dla dzieci (ponoć nie będzie przypominał dotychczas zbudowanych w Łomży) i wysokiej na 6 m ścianki wspinaczkowej, z której będzie można korzystać tylko pod opieką instruktora. Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na jej kupno i zainstalowanie.  
Sroczyński wolał nie deklarować, kiedy dokładnie wszystkie obiekty zostaną oddane do użytku. Wyraził nadzieję, że stanie się to w przyszłym roku. W projekcie budżetu na dokończenie strzelnicy zapisano 1 mln zł.

Mirosław Derewońko

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę