Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Gwiazdy zatańczą na lodzie w Łomży

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Śnieg i mróz na dworze to znak, że pora pomyśleć o sankach i łyżwach. Leżąca od poprzedniej zimy na pl. Niepodległości w Łomży rozległa łacha piachu przypominała o lodowisku miejskim, które entuzjaści nazwali nawet „atrakcją stulecia”. I w sumie nic dziwnego, skoro minionej zimy na sztucznym lodowisku bawiło się ponad 32 tysiące osób! Okazuje się, że i tej zimy lodowisko dla mieszkańców Łomży wypożyczy Echo Investment...

- Lodowisko miejskie o wymiarach 20 na 40 metrów będzie funkcjonowało tak jak w roku ubiegłym na placu Niepodległości – zapowiada Łukasz Czech z biura prasowego ratusza. - Jego uroczyste otwarcie planowane jest w mikołajki, 6 grudnia o godzinie 12. Gościem specjalnym będzie Sławomir Borowiecki, kilkakrotny mistrz Polski w jeździe figurowej na lodzie i partner Ogi Borys w programie telewizyjnym „Gwiazdy tańczą na lodzie”. W Łomży planujemy dyskotekę na łyżwach i pokazy ognia.
W projekcie przyszłorocznego budżetu miasta na funkcjonowanie lodowiska zapisana została kwota 45 tys. zł. Kielecka firma Echo Investment, starająca się od ponad 10 lat o budowę hipermarketu przy ul. Zawadzkiej, wypożyczyła je Łomży nieodpłatnie. Będzie ono działało do 28 lutego 2009 r.
Zmieni się czas jazdy i ceny biletów. Lodowisko będzie czynne w godz. 9 – 20.30, a przy dużym zainteresowaniu do godz. 22. Czas jazdy wydłużony zostanie z 45 minut do pełnej godziny. Przerwy między tercjami będą trwały 30 minut. Bilety ulgowe będą kosztowały 3 zł, normalne - 4 zł. Bez zmian pozostanie cena za wypożyczenie łyżew - 3 zł.
Bezpłatnie z lodowiska w godz. 9 – 13 będą mogły korzystać zorganizowane grupy uczniów łomżyńskich szkół pod opieką nauczyciela. Jednak ci, którzy przyjdą bez własnych łyżew, zapłacą za ich wypożyczenie.
Do dyspozycji łyżwiarzy będzie 170 par łyżew uniwersalnych i około 30 par nowych figurówek. Ponadto zakupiony został namiot 4 m na 6 m, mający pełnić funkcję przebieralni.
Odpowiednią gładkość tafli lodowiska pomoże zapewnić tzw. rolba, dzierżawiona za 10 tys. zł netto miesięcznie przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Za stan i prowadzenie lodowiska będą odpowiedzialni pracownicy MPGKiM.

Mirosław R. Derewońko

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę