Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Netia kupiła łomżyńskiego Netstera

Ponad 357 tysięcy złotych zapłaciła białostocka spółka Connect Systemy Komputerowe - spółka zależna Netii – za 100% udziałów łomżyńskiej spółki internetowej Netster. To lokalny operatorem sieci osiedlowych, który świadczy usługi szerokopasmowego dostępu do internetu na terenie Łomży.

Jak podała Natia w komunikacie Nabycie udziałów w Netster jest konsekwentną kontynuacją realizacji strategii Netii, która zakłada zdobycie miliona klientów usług szerokopasmowych w ciągu trzech lat, między innymi dzięki zakupowi lokalnych sieci osiedlowych. Netster wykorzystuje technologię FastEthernet, co w praktyce oznacza łącze umożliwiające każdemu klientowi korzystanie z przepustowości do 100 Mb/s. Na dzień 20 listopada 2008 roku sieć Netster obsługiwała 1.068 klientów, a posiadane przez tą spółkę zasoby sieciowe umożliwiają łącznie obsługę około 5.000 gospodarstw domowych.

Właścicielami Netstera byli dwaj łomżanie. Jeden z nich jest informatykiem, drugi działa przede wszystkim w branży hotelarskiej.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę