Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Honorowe Krwiodawstwo PCK ma już 50 lat

Główne zdjęcie
Dekoracja sztandaru SP 7 odznaką honorową PCK III stopnia

Sławomir L. Kaczyński z Łomży został odznaczony krzyżem kawalerskim orderu odrodzenia Polski, nadanym przez Prezydenta RP, za oddanie ponad 40 litrów krwi i wieloletnią działalność na rzecz popularyzacji honorowego krwiodawstwa. Z okazji swego święta honorowi krwiodawcy tradycyjnie spotkali się w Teatrze Lalki i Aktora, aby odebrać zasłużone odznaczenia i dyplomy oraz spotkać się z najwyższymi władzami w naszym regionie.

Prezes ZR PCK Danuta Pieńkowska i wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski
Prezes ZR PCK Danuta Pieńkowska i wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski
Prezes ZR PCK Danuta Pieńkowska i członek zarządu województwa Jacek Piorunek
Prezes ZR PCK Danuta Pieńkowska i członek zarządu województwa Jacek Piorunek
Starosta łomżyński Krzysztof Kozicki
Starosta łomżyński Krzysztof Kozicki
Wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski dekoruje krzyżem kawalerskim orderu odrodzenia Polski Sławomira L. Kaczyńkiego
Wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski dekoruje krzyżem kawalerskim orderu odrodzenia Polski Sławomira L. Kaczyńkiego
Sylwester Parda udekorowany brązowym krzyżem zasługi
Sylwester Parda udekorowany brązowym krzyżem zasługi
Kawaler Polonia Restituta Sławomir L. Kaczyński w roli prowadzącego
Kawaler Polonia Restituta Sławomir L. Kaczyński w roli prowadzącego
Dodajmy, że Sławomir L. Kaczyński jest przewodniczącym Rady Krajowej Honorowego Krwiodawstwa PCK. Dobry wzór z taty biorą zarówno córka Honorata, jak i syn Radosław.
Brązowe krzyże zasługi otrzymali: Czesław Krajewski, Sylwester Parda, Grzegorz Piątek i Jan Węgoborski.  Odznakę honorową PCK I stopnia mogą nosić z dumą: Ireneusz Cieślik i Stefan Iwaniecki, a ich dziewięciu kolegów – odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi. Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących, Publiczne Gimnazjum nr 8 i Szkoła Podstawowa nr 7 w Łomży zostały uhonorowane za ofiarny i liczny udział nauczycieli i młodzieży w oddawaniu bezcennego leku oraz promocję krwiodawstwa odznaką honorową PCK III st. Zaszczytne odznaki będą odtąd zdobić sztandary tych szkół. Taką odznakę otrzymał również Teatr Lalki i Aktora w Łomży.
- W dniu święta honorowych dawców krwi pragnę wszystkim krwiodawcom złożyć serdeczne podziękowania za ich humanitarny czyn, ratujący życie ludzkie – powiedziała Danuta Pieńkowska, prezes Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Łomży, na uroczystości w piątek, 21 listopada br. - Dziękuję wszystkim działaczom, sympatykom, wolontariuszom PCK, a propagatorom honorowego krwiodawstwa życzę zadowolenia z tej szlachetnej pasji, która służy całemu społeczeństwu – nam wszystkim.
Na terenie działania Zarządu Rejonowego PCK w Łomży w 2007 roku było 2300 czynnych honorowych dawców krwi, którzy łącznie oddali 2098 litrów życiodajnego leku. W ostatniej, piątej edycji programu PCK „Młoda krew ratuje życie” Wyższe Seminarium Duchowne i Szkoła Policealna Ochrony Zdrowia z Łomży znalazły się na pierwszych miejscach w rywalizacji szkół w Polsce. Do szóstej zgłosiło się już siedem szkół, a ich uczniowie i studenci oddali ponad 114 litrów krwi. Ogromna w tym zasługa propagatorów krwiodawstwa w szkołach ponadgimnazjalnych i wyższych.
Krwiodawcom dziękowali w teatrze, m.in., wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski, wiceprezydent Łomży Krzysztof Choiński, który także odczytał list od prezydenta Jerzego Brzezińskiego, i starosta łomżyński Krzysztof Kozicki.
- Zachęcam Państwa do bliższego kontaktu z samorządem województwa podlaskiego, ponieważ Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej ogłasza szereg konkursów dla takich stowarzyszeń jak PCK – powiedział Jacek Piorunek, członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego. - Ze swojej strony obiecuję wsparcie dla łomżyńskich inicjatyw Honorowego Krwiodawstwa PCK.
Mirosław R. Derewońko

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę