Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Eurokasa na drogi podzielona...

Dwanaście samorządów z terenu pięciu powiatów dawnego województwa łomżyńskiego załapało się na europejskie wsparcie na remonty dróg. Zarząd Województwa Podlaskiego dokonał ostatecznego wyboru 44 projektów zgłoszonych w ramach RPOWP dzieląc pośród miasta, gminy i powiaty ponad 121 mln zł. Na teren dawnego łomżyńskiego z tej puli trafiło nieco ponad 22 mln zł.

Na konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (Oś Priorytetowa II Rozwój infrastruktury transportowej, Działania 2.1 Rozwój transportu drogowego, Poddziałania 2.1.2 Lokalna infrastruktura drogowa) wpłynęło łącznie 139 wniosków. Tylko 61 z nich przeszło pozytywnie ocenę merytoryczną. Na dofinansowanie wszystkich potrzebne było ponad 150 mln zł, czyli znacznie więcej niż miał do dyspozycji zarządzający RPOWP zarząd województwa. Ostatecznie do dofinansowania – maksymalnie do 65% kosztów inwestycji – wybrano 44 wnioski przeznaczają na to 121,5 mln zł.  Trzynaście z wytypowanych projektów pochodziło od dwunastu samorządów dawnego województwa łomżyńskiego. Najwięcej pieniędzy na przebudowę dróg z „naszych” ma otrzymać powiat kolneński – ponad 4 mln zł, miasto Kolno – 3,4 mln zł, Wysokie Mazowieckie 3,36 mln zł i Zambrów – 2,15 mln zł. Podwójnie doceniony został Ciechanowiec, którego aż dwa projekty wygrały marszałkowski konkurs o eurokasę. (szczegóły w załączniku)

Warunkiem zawarcia umowy o dofinansowanie projektów jest złożenie przez samorządowców  prawidłowej pod względem formalno-prawnym dokumentacji dotyczącej postępowania związanego z oddziaływaniem projektu na środowisko oraz ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę. W szczególnie uzasadnionym przypadku termin przewidziany na zawarcie umowy - 30 dni roboczych od daty podjęcia uchwały w sprawie wyboru projektów do dofinansowania - może być wydłużony na maksymalnie jednak do 31 stycznia 2009 r. - informuje Urząd Marszłkowski
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę