Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Śmieci będą jeszcze droższe

Nowy rok przyniesie mieszkańcom Łomży serię podwyżek. Władze miasta już podniosły stawki podatków lokalnych na przyszły rok (stanieć mają tylko psy), a za tydzień Rada Miasta ma zatwierdzić kilkunastoprocentową podwyżkę opłat za wodę i ścieki. Jeszcze większa ma być podwyżka opłat za śmieci. Ta jak ocenia Arkadiusz Kułaga dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wyniesie około 20% w przypadku mieszkańców bloków i 30% w domkach jednorodzinnych.

Na tak duży wzrost cen wpływ będzie miała decyzja rządu  o podniesieniu tzw. „opłaty marszałkowskiej” za składowanie śmieci. Rząd poniósł ją z 75 zł na 100 zł netto.  W podobnym stopniu wzrosnąć ma opłata „za przyjęcie” śmieci na składowisko, która ustalana jest przez zarządcę wysypiska – czyli w tym wypadku MPGKiM i prezydenta miasta. W tym roku za przyjęcie tony śmieci na wysypisko w Miastkowie firmy zajmujące się oczyszczaniem miasta muszą zapłacić 55 zł, a od stycznia ma to być już 74 zł netto.      

Przypomnijmy, że drastyczna podwyżkę cen wywozu śmieci mieszkańców Łomży dotknęła także w ubiegłym roku. Wówczas opłaty wzrosły o ponad 50%.    
 

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę