Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Nauczyciele jadą na Warszawę, ...rząd zapowiada ustępstwa

Ponad dwudziestu nauczycieli, prezesów ognisk Związku Nauczycielstwa Polskiego z łomżyńskich szkół, jedzie na pikietę do Warszawy. Kciuki za powodzenie ich misji trzymają nie tylko członkowie ZNP, ale także nauczycielska „Solidarność” i chyba wszyscy inni nauczyciele. - Rano dzwonił do mnie Janusz Żebrowski przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Łomży i „życzył żeby się udało” - mówi Aleutyna Kołos prezes zarządu oddziału ZNP w Łomży, która przewodzi łomżyńskiej „delegacji” na pikietę.

Punktualnie o godzinie 12.00 przed gmachem Sejmu nauczyciele i pracownicy oświaty mają protestować przeciwko niekorzystnym zmianom w ustawie o systemie oświaty i Karcie Nauczyciela. Nauczyciele będą też protestować przeciwko rozwiązaniom emerytalnym zaproponowanym przez rząd, w których nie zostali oni uwzględnieni. Tymczasem wczoraj wieczorem  minister pracy Jolanta Fedak powiedziała, że posłowie Platformy Obywatelskiej zaproponują przejściowe emerytury dla nauczycieli. Jak powiedziała Fedak emerytura taka pobierana byłaby przez pięć lat z okresem dojścia do wieku ustawowego.

- My jedziemy. Nie będziemy zawracać – komentuje propozycję minister Fedak Aleutyna Kołos, która dziwi się że tak późno, dopiero w obliczu protestu nauczycieli, rząd godzi się na zmiany niekorzystnych dla nauczycieli zapisów projektu ustawy.  W ocenie szefowej łomżyńskiego ZNP zapowiedź zgłoszenia propozycji ustępstw przez posłów PO, a nie przez rząd, jest sposobem na „uratowanie twarzy rządu, który miał nie ugiąć się pod  protestami społecznymi”.      
 

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę