Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Prokurator z immunitetem...

Sąd dyscyplinarny dla prokuratorów nie zgodził się na uchylenie immunitetu byłego prokuratora rejonowego z Łomży – informuje Gazeta Wyborcza. Odebrania prokuratorowi immunitetu domaga się wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Gdańsku. To właśnie ta prokuratura rozpracowała tzw. gang „Generała”, i wobec 17 członków grupy skierowała już do sądu akt oskarżenia. W trakcie dochodzenia prokuratorzy ustalili też, że grupa działała długo dzięki powiązaniom korupcyjnym z policją i prokuraturą.

Wątki zarówno szefa grupy Sławomira W. pseudonim „generał” jak i łomżyńskiego prokuratora zostały włączone do odrębnych postępowań, które są prowadzone przez gdańskich śledczych. Niemniej dopóki łomżyńskiego prokuratora będzie chronił immunitet nie może on zostać przesłuchany. Immunitet ten uchylić może jedynie specjalny sąd dla prokuratorów działający przy Prokuraturze Krajowej w Warszawie. W ubiegłym tygodniu rozpatrywał on wniosek gdańskiego wydziału i odmówił uchylenia immunitetu. Orzeczenie sądu nie jest prawomocne, a gdańscy śledczy – jak podaje Gazeta - już zapowiedzieli odwołanie do sądu drugiej instancji.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę