Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Pamięci strażaków

Kilkuset odświętnie ubranych strażaków z całego powiatu łomżyńskiego przyjechało w niedzielę do Piątnicy. W tutejszym kościele pw. Przemienienia Pańskiego ks. kan. dr Józef Łupiński, diecezjalny duszpasterz strażaków, odprawił Mszę świętą w intencji za zmarłych strażaków. Podczas nabożeństwa uhonorowano także najstarszego strażaka powiatu. Czesław Bagiński ma 96 lat.

Przy ołtarzu kościoła w Piątnicy stanęli przede wszystkim strażacy ochotnicy. Swoje jednostki mają w każdej gminie i w niemal każdej większej miejscowości. To oni zazwyczaj pierwsi zjawiają się  miejscu pożaru niosąc pomoc poszkodowanym, a czasami – na szczęście coraz rzadziej - przypłacając to własnym zdrowiem, a nawet życiem. Wszystkich zmarłych strażaków, tych którzy zginęli w akcjach jak i tych którzy odeszli w sposób naturalny, czy też z powodu chorób wspominano podczas niedzielnej modlitwy prosząc Boga aby zechciał przyjąć ich wszystkich do Swojego królestwa.
W trakcie homilii ks  Józef Łupiński, diecezjalny duszpasterz strażaków, w imieniu księdza biskupa podziękował strażakom za ich godny i pełen zaangażowania udział  w parafialnych uroczystościach związanych z peregrynacją obrazu Jezusa Miłosiernego po diecezji łomżyńskiej. Strażacy ochotnicy  towarzyszyli obrazowi cały czas i to w ich asyście obraz przewożono pomiędzy poszczególnymi parafiami. W dowód wdzięczności i uznania biskup przekazał strażakom specjalne różańce. Prosił też aby te różańce zabierali ze sobą na każdą akcję, tak jak na każdą akcję zabierają niezbędnym im sprzęt.
Niezwykle miłym akcentem było także uhonorowanie najstarszego strażaka powiatu. To Czesław Bagiński z OSP w Wiźnie, który mimo swoich 96 lat (wstąpił do straży pożarnej w 1930 roku) zakłada mundur. Podczas niedzielnej uroczystości otrzymał on medal w uznaniu zasług dla ochrony przeciwpożarowej województwa.   
200829104429.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Czesław Bagiński
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Strażacy z Czarnocina
Foto: Strażacy z Czarnocina
Foto: Strażacy z Czarnocina
Foto: Strażacy z Drozdowa
Foto: Strażacy ze Śniadowa
Foto: Strażacy ze Śniadowa

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę