Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Mleko produktem markowym woj. podlaskiego?

Podlasie ma zyskać nowy towar markowy. Eksperci z branży przekonują, że powinno być nim mleko. Jego produkcją w naszym regionie zajmuje się prawie 27 tysięcy gospodarstw. Rocznie dostarczają blisko 2 miliardy litrów mleka. To zaś stawia nasz region wśród liderów w skali kraju. Dlatego przedstawiciele branży zjednoczyli się, by w Podlaskiem stworzyć "zagłębie mleczne" i promować tylko regionalne produkty.

Razem z władzami województwa i specjalistami spotkali się dziś w Białymstoku na specjalnej konferencji. Wspólnie chcą rozwiązać problemy producentów i przetwórców mleka. A tych jest sporo. Jak powiedział prezes Spółdzielni Mlekovita Dariusz Sapiński, większość to skutki obecnego kryzysu finansowego. "Zaczęła się recesja, głównie w Europie Zachodniej, co objawiło się spadkiem popytu i konsumpcji. Zainteresowanie mlekiem bardzo spadło. Zostały zniesionie dopłaty do eksportu mleka i masła po za Unię Europejską. Natomiast Stany Zjednoczone i Australia wystawiły bardzo niską cenę na mleko w proszku na międzynarodowych przetargach". A to spowodowało, że Polska została niejako wypchnięta z rynku. Jak dodaje prezes Mlekovity - przystąpienie Polski do strefy euro znacznie ułatwiłoby zawieranie dużych kontraktów, a promocja tylko naszych produktów, wyeliminowałaby konkurencję ze sklepów.

Efektem dzisiejszej konferencji ma być powołanie specjalnego Zespołu Roboczego, który stworzy strategię działania po to, aby wspierać sektor mleczarski. Zespół roboczy chce też wykreować z podlaskiego mleka rozpoznawalną markę. Dodajmy, że nasze produkty już są eksportowane za granicę, gdzie cieszą się bardzo dobrą opinią. Zdobywają też wiele nagród.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę