Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

131 lat tradycji patriotycznej i służby Ojczyźnie

- Jesteśmy dumni z naszej historii. Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami – mówił prezydent Łomży Jerzy Brzeziński. Przed południem na placu przed komendą Państwowej Straży Pożarnej w Łomży odbyły się uroczystości związane z przypadającym jutro Narodowym Świętem Niepodległości, które łomżyńscy strażacy połączyli ze 131. rocznicą powstania w mieście straży pożarnej. Wśród upominków, które z tej okazji strażacy otrzymali był m.in. zestaw ratowniczy „holmatro” służący do rozcinana karoserii samochodów.

- Ochotnicze straże pożarne w czasach zaborów nie tylko zabezpieczały przed pożarami, ale były szkołą patriotyzmu – mówił st. bryg. Lucjan Porowski Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej.
Komendant podkreślał, że Towarzystwa Ochotniczej Straży Ogniowej w Łomży powstało w 1877 roku i choć formalnie Ochotnicza Straż Pożarna w Łomży przestałą funkcjonować w 1989 roku, to jej tradycje pielęgnuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej.
Na uroczystości niepodległościowo-jubileuszowe do strażaków licznie przybyli przedstawiciele władz: wojewódzkich z wicewojewodą Wojciechem Dzierzgowskim, i członkiem zarządu województwa Jackiem Piorunkiem, miejskich z prezydentem Jerzy Brzezińskim i przewodniczącym Rady Miasta Wiesławem Grzymałą, powiatowych ze starostą Krzysztofem Kozickim, i duchownych z biskupem pomocniczym Tadeuszem Bronakowskim na czele. Wszyscy podkreślali znaczenie straży pożarnej nie tylko jako formacji niosącej pomoc mieszkańcom.
- Wasza historia to 131 lat tradycji patriotycznej i służby Ojczyźnie – mówił prezydent Brzeziński.
- Dziękuje za męstwo i rozwagę, bo odwaga wiąże się z rozwagą – dodawał mł. bryg. Jan Gradkowski Podlaski Komendant Wojewódzki PSP w Białymstoku.  
Z okazji jubileuszu strażacy otrzymali prezent w postaci zestaw ratowniczy „holmatro”, który poświęcił bp. Tadeusz Bronakowski, a osoby współpracujące z tutejsza jednostką PSP uhonorowano medalami i odznaczeniami strażackimi. Natomiast z okazji przypadającej jutro 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wicewojewoda Wojciech Dzierzgowski specjalnymi medalami odznaczył ks. bp. Tadeusza Bronakowskiego, Jerzego Brzezińskiego prezydenta Łomży, Krzysztofa Kozickiego starostę łomżyńskiego i Lucjana Porowskiego Komendanta Miejskiego PSP w Łomży.


230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę