Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Każda chwila jest odpowiednia, by czynić dobro

Przekonane o tym są dzieci należące do Ogniska Misyjnego ze szkoły podstawowej nr 2 w Łomży, a sprzyjająca okazją ku okazaniu tego był Tydzień Misyjny, czyli szczególny czas troski o tych, którzy jeszcze Chrystusa nie znają. Uwieńczeniem Tygodnia Misyjnego był z kolei szkolny apel, w którym wzięła udział cała społeczność „dwójki”, podczas którego zaprezentowano krótką inscenizację pod hasłem: „Budujemy most braterstwa”.

Aktorzy z Ogniska próbowali udzielić dobrych rad jak można iść przez życie dobrze czyniąc. Podkreślili, że każdego dnia mamy wiele okazji, aby to dobro czynić. Zauważyli, że na dobre uczynki czekają rodzice, rodzeństwo, pani w szkole, koledzy i koleżanki. Natomiast na ofiary czekają dzieci najuboższe, dzieci ulicy i dzieci wojny, zwłaszcza w krajach misyjnych. Aktorzy przybliżyli prawdę, że połączony wysiłek milionów dzieci sprawił, iż powstało wiele szkół, sierocińców i szpitali, a ich rówieśnicy doświadczyli, że mają wiernych przyjaciół, którzy zawsze są gotowi podzielić się z nimi nawet najskromniejszym darem. Jak zauważył główny bohater - budowanie mostu to ważna sprawa, gdyż dzięki temu możemy uratować komuś życie.
Wyjątkowe skupienie i cisza panująca podczas apelu, na sali wypełnionej widzami, świadczyło o duchowym zaangażowaniu uczestników, jak również wrażliwości na drugiego człowieka.

Tydzień Misyjny w „dwójce” został  poprzedzony modlitwą oraz wyrzeczeniami  podjętymi  przez uczniów z Ogniska Misyjnego. Następnie przez cały tydzień brali oni czynny udział w nabożeństwach, a także swoją obecnością na antenie Diecezjalnego Radia Nadzieja, przez modlitwę różańcową, zaznaczyli solidarność z najuboższymi mieszkańcami pięciu kontynentów.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę