Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sprawa zaginięcia mieszkanki Kolna trafi do prokuratury w Elblągu

Prokuratura Okręgowa w Elblągu będzie prowadziła śledztwo dotyczące podejrzeń zabójstwa młodej kobiety w Kolnie oraz sprawdzi, czy w dotychczasowych działaniach policji i prokuratury nie było nieprawidłowości. Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku podjęła w czwartek decyzję, że właśnie w Elblągu będą prowadzone oba te śledztwa – poinformował PAP rzecznik gdańskiej prokuratury Krzysztof Trynka. To realizacja zaleceń Prokuratury Krajowej, by umorzone kilka lat temu śledztwo dotyczące tajemniczego zniknięcia młodej mieszkanki Kolna podjąć na nowo, a także by sprawdzić, czy w śledztwie nie miał miejsca przypadek niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych.

26-letnia kobieta, mężatka, matka dwójki dzieci, zaginęła w 2000 roku. Dotąd nie udało się odnaleźć jej zwłok, nie natrafiono też na żadne informacje pozwalające stwierdzić, że wciąż żyje. Rodzina podejrzewa, że została zamordowana.

Prokuratury zainteresowały się sprawą, gdy kilka tygodni temu przypomniały ją media sugerując, że w śledztwie popełniono poważne błędy, wskutek których nie udało się znaleźć sprawców. Stawiano nawet tezę, że jej mąż – podejrzewany przez rodzinę kobiety o zabójstwo - mógł być chroniony przez miejscową policję. Śledztwo dotyczące podejrzeń zabójstwa kobiety prowadziła najpierw Prokuratura Rejonowa w Kolnie, potem okręgowa w Łomży. Zakończyło się ono umorzeniem, bo nie znaleziono dowodów, które uprawdopodobniłyby popełnienie przestępstwa. Ściganie zabójstwa przedawnia się po 30 latach od momentu popełnienia przestępstwa.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę