Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Bezrobocie spada...

Z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży wynika, ze bezrobocie w mieście i najbliższej okolicy w dalszym ciągu spada. Na koniec października w rejestrach bezrobotnych było zapisanych o 33 osoby mniej niż miesiąc wcześniej i o 1144 mniej niż przed rokiem. W listopad weszliśmy z „tylko” 3526 bezrobotnymi. Tak niski poziom bezrobocia zanotowano po raz ostatni w lipcu 1990 roku.

W październiku do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży zgłosiło się 604 bezrobotnych, w tym 480 nie posiadało prawa do zasiłku. W okresie sprawozdawczym wyrejestrowano 637 osób. W omawianym miesiącu do urzędu wpłynęło 146 ofert pracy, w tym oferty pracy subsydiowanej stanowiły 61,0%. Pracę podjęło 231 osób bezrobotnych tj. o 97 mniej niż w ubiegłym miesiącu.
- Zanotowany spadek poziomu bezrobocia związany jest z kierowaniem bezrobotnych na różne formy aktywnego przeciwdziałania bezrobociu oraz nie potwierdzaniem przez bezrobotnych gotowości do podjęcia pracy – wyjaśniają pracownicy PUP.
Bezrobotni z miasta Łomży stanowili 62,2% wszystkich zarejestrowanych i było ich 2192. Na uwagę zasługuje fakt, że stopa bezrobocia na dla miasta Łomży spadła poniżej 10% i wyniosła 9,9%. W skali całego PUP kształtuje się ona na poziomie 8,5%.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę