Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Biebrznięci o GMO

O GMO czyli Genetycznie Modyfikowanych Organizmach nad Biebrzą będą rozmawiać uczestnicy najbliższego – weekendowego - spotkania Wszechnicy Biebrzańskiej. Wśród nich będzie m.in. prof. Jan Narkiewicz-Jodko z Instytutu Warzywnictwa w Skierniewicach, który będzie mówił o tym, że GMO jest zagrożeniem dla środowiska i produkcji rolniczej.

Wszechnica Biebrzańska to cykliczne, organizowane od 2001 roku, spotkania informacyjne i wykłady tematyczne adresowane do miłośników Bagien Biebrzańskich oraz osób zaangażowanych w ich czynną ochronę i promocję. To o GMO nad Biebrzą odbędzie się już po raz 27. Podczas dwudniowych spotkań „biebrzniętych” (tak o sobie mówią) pierwszy dzień poświęcony jest na wykłady i dyskusje, a drugiego dnia uczestnicy wyruszają na Biebrzańskie Bagna.

 XXVII spotkanie Wszechnicy Biebrzańskiej:
GMO - Genetycznie Modyfikowane Organizmy nad Biebrzą

Dzień: 8 listopada 2008, sobota, godz. 9.30;
Miejsce: Centrum Edukacji i Zarządzania Biebrzańskiego Parku Narodowego, Osowiec-Twierdza

    * 9.30 - 10.30 - Projekcja filmów: “Życie wymyka się spod kontroli”; “Geny w jadłospisie”
    * 10.30 - 11.00 - Przerwa na kawę
    * 11.00 - 11.45 - GMO w świetle aktualnej sytuacji prawnej - Paweł Połaniecki, ekspert Koalicji "Polska Wolna od GMO"
    * 11.45 - 12.30 - Genetycznie zmodyfikowane organizmy w nauce i praktyce- dr Anna Linkiewicz, Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin, Radzików
    * 12.30 - 13.00 - Przerwa na posiłek
    * 13.00 - 13.45 - GMO zagrożeniem dla środowiska i produkcji rolniczej - prof. Jan Narkiewicz-Jodko, Instytut Warzywnictwa, Skierniewice
    * 13.45 - 14.30 - Czy GMO mogą być zagrożeniem dla bioróżnorodności? - dr Sławomir Sowa, Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin, Radzików
    * 14.30 - 15.00 - Rodzime rośliny motylkowe jako gwarancja urodzajnego rolnictwa - Peter Stratenwerth, Stowarzyszenie "Ziarno"
    * 15.00 - 15.30 - Żywność GMO w ocenie Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego w Białymstoku - przedstawiciel PWIS
    * 15.30 - 16.00 - Dyskusja

Dzień: 9 listopada 2008, niedziela, godz. 9.00 - 13.00.
Wyprawa do Biebrzańskiego PN zgodnie z propozycją uczestników Wszechnicy. Miejsce zbiórki: Centrum Edukacji i Zarządzania BbPN Osowiec Twierdza.
Miejsce zbiórki: Osowiec-Twierdza

Słuchacze Wszechnicy otrzymają bezpłatnie kalendarz "BPN 2009"!
Udział we Wszechnicy Biebrzańskiej jest bezpłatny!
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę