Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Bezpieczna droga do szkoły

Główne zdjęcie
fot. mł. asp. Piotr Góralczyk KMP w Łomży

- Wzbudzaliśmy sensację na przejściu koło szkoły w czasie uczenia się prawidłowego przechodzenia – opowiada Barbara Redyk, wychowawczyni kl. I d Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży. - Dzieci stały parami, więc wszyscy kierowcy chcieli nas przepuszczać! Wychowawczyni jest teraz dumna zwłaszcza z Marysi Filipkowskiej, która zdobyła II miejsce ex aequo z Dominikiem Gromadzkim z SP nr 9 w konkursie plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły oczami pierwszoklasistów”. Zorganizowała go Sekcja Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży. W konkursie wzięło 210 dzieci klas pierwszych ze wszystkich podstawówek Łomży i powiatu łomżyńskiego. Zwyciężyła Marta Obiedzińska z SP nr 10.

- Obie dajemy sobie dobry przykład, jak bezpiecznie poruszać się po mieście – mówi mama zwyciężczyni i jej wychowawczyni w kl. I c Lidia Obiedzińska. - Marta jest super jako córka i bardzo dobra jako uczennica.
Weronika Lewkowska z kl. I b SP nr 5, zdobywczyni III miejsca i wychowanka Małgorzaty Łebkowskiej, przybyła na uroczystość wręczenia nagród z rodzicami: Anną i Sławomirem.
- Weronika podsunęła nam pomysł, jaka powinna być jej bezpieczna trasa dotarcia do szkoły – mówi dumna z pierwszego tak wysokiego osiągnięcia córki mama. - Kiedy mąż odwoził ją, wyobrażała sobie, że sama przechodzi przez ruchliwą jezdnię.
Równorzędne trzecie miejsce zajął Kacper Łebkowski z SP w Piątnicy, a wyróżnienie przypadło w udziale Aleksandrze Jankowskiej z SP nr 10.
Komisja konkursu: podkomisarz Anna Mandziur z KMP, plastyczka Anna Bureś z MDK-DŚT i Zenon Piotrowski z WORD w Łomży za główne kryteria przyjęła: samodzielność wykonania prac, zgodność z tematem, czyli przekazanie treści związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego, oryginalność i twórczy sposób wypowiedzi.
- Wybór mieliśmy trudny, bo wszystkie prace były bardzo wdzięczne i na temat – powiedziała podkom. Anna Mandziur. - Jednak najważniejsze dla nas jest, że dotarliśmy z tematyką bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły do setek pierwszoklasistów.
Wszystkie dzieci dostały słodkie lizaki i znaczki odblaskowe, a zwycięzcy odtwarzacze mp3 i mp4 oraz słuchawki z kamerką do komputera. Nagrody wręczono we wtorek, 5 listopada przed południem w Galerii Bonar w Łomży przy ul. Wojska Polskiego 3, gdzie można obejrzeć wystawę najciekawszych prac. Uroczystość uwiecznił na zdjęciach młodszy aspirant Piotr Góralczyk.

Mirosław R. Derewońko
 

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę