Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Radni gminy Łomża: obwodnica może być na zachodzie

Radni gminy wiejskiej Łomża zmodyfikowali swoje stanowisko w sprawie przebiegu obwodnicy Łomży. Dotychczas – jako jedyni - samorządowcy tej gminy optowali za tzw. „wariantem nr 3” biegnącym po wschodniej stronie miasta. W piątek dopuścili także możliwość przebiegu obwodnicy po zachodniej stronie miasta w tzw. „wariancie nr 1” prowadzącym od Kisielnicy w okolice wsi Chojny w ciągu krajowej 61.

O zmianę wskazania wariantu wschodniego na zachodni zabiegał profesor Andrzej Kraszewski, który przygotowuje dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku raport dotyczący oceny oddziaływania na środowisko obwodnicy Łomży. W tzw wariancie wschodnim obwodnica przebiegałaby przez Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi, co praktycznie – ze względu na licznie występujące tu chronione gatunki roślin i zwierząt (a szczególnie ptaszka o nazwie wodniczka) wyklucza jej realizację.
Na ostatniej sesji radni gminy ponownie dyskutowali nad przebiegiem obwodnicy i w jawnym głosowaniu na postawiono pytanie „jeśli z przyczyn środowiskowo-przyrodniczych budowa obwodnicy Łomży w przebiegu wariantu nr 3 jest niemożliwa popierasz wybór wariantu granatowego nr 1”. Za głosowało 12 radnych, 2 wstrzymało się od głosu, i nikt nie był przeciwny.
Zdaniem przedstawicieli GDDKiA dopuszczenie przez radni z gminy Łomża realizacji budowy obwodnicy w tzw. „wariancie nr 1” ułatwi dalsze place planistyczne. Wcześniej warianty zachodnie   - w tym także ten „nr 1” wskazały władze miasta Łomży i gminy Piątnica. Za takim przebiegiem obwodnicy opowiadali się także eksperci i sama GDDKiA.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę