Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomżyńska "Perspektywa" z perspektywy prokuratury

Prokuratura Rejonowa w Łomży sprawdzi, czy zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa nie popełnił przestępstwa. Badana będzie sprzedaż boiska sportowego jednemu z łomżyńskich inwestorów. Sprawa zrobiła się głośna, kiedy przeciwko sprzedaży zaczęli protestować mieszkańcy sąsiednich bloków, którzy wcześniej zgodzili się na powstanie nowego sklepu. Teraz twierdzą, że inwestor wprowadził ich w błąd, bo wcześniej mówił, że chce wybudować niewielki sklep obok boiska, dlatego zgodzili się na jego powstanie. A dopiero później dowiedzieli się, że ma powstać w miejscu, gdzie teraz jest boisko.

Mieszkańcy kwestionują też cenę, za którą boisko zostało sprzedane. Ich zdaniem to nie grunt, ale obiekt sportowy, a cena jego sprzedaży była podobna do ceny łąki w sąsiadujących z Łomżą Konarzycach. Według informacji Spółdzielni, działka została sprzedana za 146 zł za metr kwadratowy, dodatkowo inwestor ma zainwestować 140 tysięcy złotych w nowe boisko i przenieść śmietnik w inne miejsce. "Sprawą zajmie się teraz prokuratura, która wyjaśni czy przy sprzedaży boiska nie doszło do nieprawidłowości i czy cena nie była zbyt niska" - powiedział Polskiemu Radiu Białystok prokurator rejonowy Tomasz Wilk.

Inwestor, ani przedstawiciele zarządu Spółdzielni nie zgodzili się na nagranie. Pytania do Spółdzielni można wysłać tylko faksem - tą samą drogą otrzymaliśmy odpowiedź. Jak napisał prezes zarządu Spółdzielni Perspektywa, Zbigniew Lipski to jedyna forma, w której będzie kontaktował się z mediami, bo te jego zdaniem są nieobiektywne. Mieszkańcy w ramach protestu przeciwko sprzedaży boiska wywiesili przy nim transparenty. Były na nich hasła "Boisko Tak Lipski Nie" czy "Dzieci mają prawo do szczęścia, ale nie mają szczęścia do prawa". Na wniosek Spółdzielni sprawą zajął się sąd. Uznał, że dwójka mieszkańców naruszyła prawo wywieszając transparenty, ale odstąpił od wymierzenia kary ze względu na charakter sprawy. Mieszkańcy twierdzą, że są niewinni i zapowiedzieli odwołanie.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę