Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Daleko na liście największych...

Dopiero na 1629 pozycji pojawia się Łomża jako siedziba firmy z listy 2000 największych polskich firm dziennika „Rzeczpospolita”. Dużo wyżej są tam firmy z Grajewa, Wysokiego Mazowieckiego, Ostrołęki, Łysych, Ostrowi Mazowieckiej, Piątnicy, a nawet Kolna. W tym roku, aby dostać się do zestawienia, trzeba było osiągnąć przychody ze sprzedaży na poziomie powyżej 86 mln zł.

Najwyżej z firm z regionu na liście „Rzeczpospolitej” - na 151 miejscu -  znajduje się grajewski Mlekpol. W ubiegłym roku jego przychody ze sprzedaży wyniosły prawie 1,8 mld zł. Kolejna „nasza” wielka mleczarnia - wysokomazowiecka Mlekovita - miała przychody o blisko 200 mln niższe i została sklasyfikowana na 174 miejscu. Obie firmy w stosunku do poprzedniego takiego raportu podskoczyły o kilka miejsc. W drugiej „setce” największych znalazł się jeszcze Pfleiderer Grajewo (190 pozycja) z przychodami 1,48 mld zł.  
Żadna inna firma z regionu nie miała przychodów powyżej miliarda. Ostrołęckiej Stora Enso, która jest na 312 miejscu, do tej granicy zabrakło ok. 130 mln zł, a Zespołowi Elektrowni Ostrołęka (446 miejsce) już pół miliarda. Dodać wypada, że ZEO został wyprzedzony przez JBB z Łysych (401), którego przychody w 2007 roku wyniosły 650 mln zł.
Bliższe geograficznie nam firmy są znacznie mniejsze. OSM Piątnica z przychodami  niespełna 350 mln zł zajęła 704 pozycję, Agrocentrum z Kolna (261 mln zł przychodu) jest na 882 miejscu, a łomżyński Pepees z niespełna 120 mln zł przychodu grupy w 2007 roku sklasyfikowano dopiero na 1629 miejscu.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę