Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Łomżyńsko-bawarska współpraca nagrodzona

Powiat łomżyński i partnerski powiat Dingolfing-Landau (Bawaria, Niemcy) otrzymały Polsko-Niemiecką Nagrodę Samorządową dla najlepszego projektu za 2007/2008 rok za zrealizowanie wspólnego projektu pt. „Tradycja – Natura – Perspektywy”. Starosta łomżyński Krzysztof Kozicki i starosta powiatu Dingolfing-Landau Heinrich Trapp otrzymali nagrodę (każdy po 10 tys. zł) z rąk Herberta Helmrich`a, współprzewodniczącego Zarządu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Okazją do wręczenia nagrody był II Polsko-Niemiecki Kongres Samorządów Lokalnych nt. „Polsko-niemiecka współpraca szansą dla rozwoju regionów przygranicznych w Europie”. Organizatorami kongresu były Centrum Samorządu Lokalnego FRDL w Jeleniej Górze i Fundacja Konrada Adenauera w Polsce.  W ogólnopolskim konkursie oceniano 150 projektów.
Wśród uczestników i prelegentów znaleźli się, m.in., prof. Jerzy Regulski (prezes Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej), Falk Altenberger (Fundacja Konrada Adenauera w Polsce), Grzegorz Schetyna (wicepremier RP, minister spraw wewnętrznych i administracji) i dr Marzena Guz-Vetter (Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Berlinie).
Prawie dziesięcioletnia współpraca powiatu łomżyńskiego z powiatem Dingolfing-Landau (w maju 2009 r. minie dekada) owocowała  organizacją corocznej wymiany młodzieży polskiej i niemieckiej, stażów i praktyk dla młodych na terenie Bawarii i uczestnictwem regionalnych zespołów ludowych w międzynarodowych imprezach kulturowych i folklorystycznych.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę