Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

„Dziesiątka” to szkoła myśląca o każdym

Główne zdjęcie
Hanka Gałązka dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży podczas uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych

– Kochani pierwszoklasiści, nie splamcie dobrego imienia naszej szkoły, której patronem jest wielki Polak i znany na całym świecie autorytet moralny – apelowała Hanka Gałązka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży podczas uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych. - Pamiętajcie o magicznych słowach: proszę, dziękuję, przepraszam, które bardzo pomogą Wam w życiu szkolnym, domowym i codziennym.

Uroczystość odbyła się równo 10 lat i dzień od nadania patrona Jana Pawła II największej łomżyńskiej podstawówce, kształcącej 935 uczniów. Wieczorem w środę, 29 października A.D. 2008 w sali gimnastycznej, oprócz 136 odświętnie wystrojonych malców, zgromadzili się wzruszeni opiekunowie: mamy, tatusiowie, babcie i dziadkowie. Nie zabrakło koleżanek i kolegów ze starszych klas.
- Dzięki miłości w sercach rodziców możemy tutaj się spotkać, bo gdyby nie ta miłość, nie byłoby dzisiaj naszych bohaterów – powitał wszystkich wicedyrektor Leszek Sobociński, który z wicedyrektor Jadwigą Kirejczyk wystąpił w roli konferansjera. Pani wicedyrektor poprowadziła, m.in., konkurs wiedzy o obowiązkach dyżurnego w klasie. Malcy wcześniej udowodnili, że mają dobrą pamięć i słuch, odśpiewując melodyjnie i rytmicznie hymn „Jeszcze Polska nie zginęła”.
Przy popiersiu patrona w holu głównym „Dziesiątki” delegacja pierwszaków złożyła kwiaty. Dyrektor Hanka Gałązka, która z oddaniem prowadzi nieprzerwanie SP nr 10 od jej powstania 20 lat temu, pasowała ponad półmetrowym zaczarowanym ołówkiem każdego pierwszaka na dobrego ucznia. Przejętych powagą chwili pierwszaków przygotowały do ślubowania wychowawczynie: Małgorzata Domaszewska i Alicja Żelazna (Ia), Marzena Biaduń i  Jolanta Siwik (Ib), Lidia Obiedzińska (Ic), Lidia Gronwald (Id), Ewa Chełstowska (Ie) i Beata Zysk (If).  Klasy a i b liczą po 20 uczniów i mają po dwie wychowawczynie, ponieważ są integracyjne: uczęszczają do nich dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
- W rządowym programie wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży nasza szkoła wygrała, przygotowując projekt SMOK, czyli Szkoła Myśląca o Każdym – poinformowała Hanka Gałązka, autorka zwycięskiego projektu. - Skorzysta z niego 86 uczniów: siedmioro będzie miało przez dwa miesiące zajęcia indywidualne, 39 terapię metodą Tomatis'a, czyli słuchając muzyki będzie bawiło się puzzlami i klockami, a 40 skorzysta z 10 dodatkowych zespołów korekcyjno-kompensacyjnych.
Gościem honorowym ślubowania była internistka dr Juletta Dombayan, przez dwa tygodnie zapoznająca się z pracą Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. To Polka z Armenii, zaproszona przez łomżyński oddział Wspólnoty Polskiej, którego prezesem jest Hanka Gałązka. Podczas uroczystości dzieliła się wrażeniami z towarzyszącą jej wicedyrektor SP nr 10 Wiesława Domalewską. Nie ukrywała wzruszenia, przyglądając się występom uroczych dzieciaków w Ojczyźnie swoich przodków.

Mirosław R. Derewońko
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę