Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Gazeta Wyborcza: Kłopoty łomżyńskiego prokuratora z immunitetem

Czy były prokurator rejonowy w Łomży współpracował z gangiem Sławomira W. ps. Generał? Jest takie podejrzenie i dlatego w Prokuraturze Krajowej w Warszawie rozpatrywany jest wniosek o uchylenie immunitetu dla prokuratora – podaje Gazeta Wyborcza Białystok. Śledztwo w sprawie gangsterów pochodzących z Łomży prowadzone jest w zamiejscowym wydziale Prokuratury Krajowej w Gdańsku.

Dziennik przypomina, że  połowie września prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia, w którym 17 członkom grupy zarzuca handel narkotykami, wartymi co najmniej 4 mln zł. Prócz narkotyków gang handlował alkoholem, jego członkowie zajmowali się wymuszaniem haraczy, napadami i kradzieżami. Gdańska prokuratura tylko lakonicznie informowała wówczas, że jego członkowie współpracowali z osobami z policji i prokuratury.
Z ustaleń „Gazety” wynika, że jedną z takich osób może być były prokurator rejonowy w Łomży, obecnie prokurator w łomżyńskiej prokuraturze okręgowej. Potwierdzenie ustaleń dziennikarze „Wyborczej” znaleźli w centrali prokuratury krajowej.
- Jest wniosek o uchylenie immunitetu dla prokuratora z Łomży. Prócz samego procesu dotyczącego uchylenia immunitetu toczy się też postępowanie dyscyplinarne. Oba postępowania są tajne, więc nie mogę powiedzieć, czego dotyczą - poinformowała „Gazetę” prokurator Ewa Piotrowska, rzecznik prokuratora generalnego.

zobacz: Kłopoty łomżyńskiego prokuratora z immunitetem - Gazeta Wyborcza Białystok
200829104429.jpg
cz
cz, 30 października 2008 06:25
Data ostatniej edycji: cz, 30 października 2008 07:02:49

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę