Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Czy prokuratura rozwikła zagadkę tajemniczego zaginięcia kobiety z Kolna sprzed 8 lat?

Będą dwa śledztwa związane z zaginięciem młodej kobiety z Kolna. W pierwszym prokuratura postara się rozwikłać tę zagadkę sprzed 8 lat. W drugim sprawdzi, czy dotychczasowe postępowanie w tej sprawie prowadzone było prawidłowo. Przypomnijmy, wcześniej zaginięciem 26-latki z Kolna zajmowali się kolneńscy, a później łomżyńscy śledczy, ale sprawę umorzyli. Teraz Prokuratura Krajowa kazała wznowić śledztwo.


O wyjaśnienie tej sprawy od początku walczy rodzina zaginionej kobiety. Podejrzewa, że zamordował ją jej mąż. Twierdzi, że śledczy zignorowali wszelkie dowody, które mogłyby na to wskazywać, nie wzięli też pod uwagę powiązań mężczyzny z kolneńską policją. Po publikacjach medialnych na ten temat sprawą zainteresowała się Prokuratura Krajowa i zdecydowała: śledztwo trzeba wznowić. Nie wykonano bowiem wszystkich możliwych czynności, by wyjaśnić tę sprawę.

Dodatkowo - jak informuje prokurator Ewa Piotrowska - trzeba sprawdzić, czy nie doszło do niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych. Chodzi o zacieranie śladów przestępstwa, pomaganie komuś w uniknięciu odpowiedzialności - powiedziała prokurator Piotrowska.

Tym razem sprawę przekazano poza okręg białostockiej apelacji. Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku ma wyznaczyć podległą sobie jednostkę, która prowadzić będzie oba śledztwa. Sama ma też je nadzorować.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę