Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Jubileusz filii PSM w Kolnie - czyżby ostatni?

26 pażdziernika w kościele pw Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie odbył się koncert uczniów PSM I i II st. w Łomży filii w Kolnie z okazji 20 rocznicy powstania kolneńskiej filii.

 

       Filia w Kolnie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st w Łomży powstała w 1988 roku.  Z inicjatywy dyrektora mgr Elżbiety Leszczyńskiej w porozumieniu z Naczelnikiem Miasta Kolna mgr Tadeuszem Siwikiem oraz dyrektorem domu kultury Franciszkiem Jurczenią wystąpiono z prośbą do wojewody o zgodę na utworzenie szkoły muzycznej w Kolnie jako filii PSM I i II st. w Łomży. Kierownikiem została mgr Krystyna Gryguc. Lekcje odbywały się w domu kultury i Szkole Podstawowej Nr 2. Władze wspólnie z mieszkańcami miasta wyremontowały budynek przy ul.Wojska Polskiego 31, który do dziś jest siedzibą szkoły.
       Obecnie szkoła kształci uczniów w klasach fortepianu, gitary, klarnetu, saksofonu      i akordeonu.
       W roku jubileuszowym szkoła dała wiele koncertów na rzecz miasta Kolna i kolneńskiego społeczeństwa. Uczniowie koncertowali między innymi: na oddziale dziecięcym szpitala, w przedszkolu, kościele pw.Ch K W. w bibliotekach, banku spółdzielczym, w Szkole Podstawowej w Janowie a także dla Rady Miasta, policji, dzieci specjalnej troski, Polonii z Białorusi. 
        W dniu jubileuszu gromadzą się jednak nad filią burzowe chmury. Rada Miasta Kolna zatwierdziła, jak co roku, dotację na rzecz szkoły. Dotacja przeznaczona jest głównie na ogrzewanie, opłaty za wodę i elektryczność – na co filia nie posiada własnych funduszy. Niestety, mimo nadchodzącej zimy, szkoła obiecanych pieniędzy nie otrzymała. Władze miasta tłumaczą się względami formalnymi.
        Żeby uzmysłowić sobie o jak ,,wielkie” sumy chodzi, należy powiedzieć, że dotacja miasta na rzecz filii została uchwalona w wysokości 10000 zł. Dla porównania koszt kształcenia jednego ucznia w filii przekroczył 6500 zł. rocznie.

Dyrektor
śr, 29 października 2008 17:28
Data ostatniej edycji: pt, 31 października 2008 12:31:57

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę