Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Promotorki rządowych pomysłów na edukację

Marzena Rafalska, konsultant metodyczny Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łomży, i Anna Jóźwiak, nauczycielka języka polskiego w białostockim liceum, zostały powołane przez minister edukacji Katarzynę Hall na funkcję promotora ds. upowszechnienia zmiany podstawy programowej w polskim systemie szkolnictwa. Promotorki będą współpracowały z Kuratorium Oświaty w Białymstoku i Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Łomży. Z województwa podlaskiego chęć zostania promotorami wyraziło ponad 50 osób. Po weryfikacji wybrane osoby wzięły udział w kilkutygodniowym szkoleniu, które zakończyło się egzaminem. W całej Polsce powołano ok. 60 promotorów.


- Zadaniem promotorów do upowszechniania zmiany podstawy programowej będzie zorganizowanie w województwie podlaskim siedemnastu konferencji szkoleniowych we wszystkich powiatach i największych miastach – informuje Jolanta Gadek, rzeczniczka wojewody Macieja Żywno. - Do udziału w konferencjach zostaną zaproszeni dyrektorzy przedszkoli i szkół oraz przedstawiciele samorządów lokalnych. Dyrektorzy szkół i przedszkoli otrzymali już broszury „Nowa podstawa programowa. Jak organizować edukację”.  Nowe podstawy programowe będą obowiązywać w szkołach od września 2009 roku.
Zmiana podstawy programowej ma uporządkować treści programowe po 10 latach od reformy oświaty, podczas której utworzono gimnazja. Założenia zakładają upowszechnienie edukacji przedszkolnej, rozpoczęcie nauki szkolnej po ukończeniu szóstego roku życia, zakończenie ogólnej edukacji na pierwszej klasie liceum, a od drugiej klasy liceum kontynuowanie nauki wybranych przedmiotów oraz przygotowanie do matury. Szkoły mają stać się bardziej przyjazne,  m.in. poprzez zmianę wystroju wnętrz. Rzeczniczka wojewody zapewnia, że będą na to środki z budżetu państwa, a dyrektorzy szkół będą mogli ubiegać się o środki z programów unijnych.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę