Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Eurokasa dla szpitali

Główne zdjęcie
Marian Jaszewski, dyrektor szpitala w Łomży i Jarosław Dworzański, marszałek województwa, podpisują umowę (fot. wrotapodlasia.pl)

Szefowie 13 szpitali z województwa podlaskiego podpisali z Jarosławem Dworzańskim marszałkiem województwa umowy na dofinansowanie ze środków unijnych zakupu i modernizacji sprzętu i aparatury medycznej. Ogólna wartość wszystkich projektów to bez mała 30 mln zł, przy czym wartość dofinansowania wynosi prawie 26,5 mln zł. Wśród podpisujących umowy dyrektorów był także Marian Jaszewski, dyrektor szpitala w Łomży. Ta placów otrzyma blisko 4 mln zł czyli 90% potrzebnych środków na „ucyfrowienie aparatury i sprzętu do radiografii diagnostycznej i zabiegowej Szpitala Wojewódzkiego w Łomży”.

Projekty, do których umowy podpisano w Urzędzie Marszałkowskim wyłonione zostały do realizacji w konkursie ogłoszonym w ramach działania 6.2 „Rozwój infrastruktury z zakresu opieki zdrowotnej” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Na konkurs zgłoszono łącznie 49 wniosków, a aż 31 z nich przeszło pozytywną ocenę merytoryczną. Niestety ze względu na ograniczoność środków szansę na realizację ma tylko 13 z nich.
Podpisując umowy z dyrektorami poszczególnych szpitali marszałek Jarosław Dworzański podkreślił, że to pierwsze projekty podpisane w ramach RPO na taką skalę. Wyraził nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się przekazać pierwsze zaliczki.
Z terenu byłego województwa łomżyńskiego, poza szpitalem z Łomży, na eurokasę załapał się także Szpital Ogólny w Kolnie. Projekt „Blok operacyjny na miarę czasów – wyposażenie sal operacyjnych szpitala w niezbędną aparaturę medyczną” uzyskał dofinansowanie w wysokości nieco ponad 1,3 mln zł.
Najdroższy z wybranych projektów zgłosiło Białostockie Centrum Onkologii im. M Skłodowskiej Curie. Na zakup nowoczesnej aparatury medycznej otrzyma ono  4 mln 869 tys zł.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę