Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Oświadczenia prawie dobre...

Główne zdjęcie
Wiesław Grzymała, przewodniczący Rady Miasta Łomża

„Nastąpiła zdecydowana poprawa staranności wypełniania formularzy oświadczeń w stosunku do złożonych w roku ubiegłym” - napisał Wiesław Grzymała przewodniczący Rady Miasta Łomża w przesłanej radnym analizie ich oświadczeń majątkowych za 2007 rok. Uchybień doszukał się tylko w oświadczeniach kilku radnych miejskich. Co ciekawe sam przewodniczący Grzymała w swoim oświadczeniu też ich nie uniknął. Wytknęli mu to pracownicy urzędu wojewódzkiego którzy analizowali oświadczenia przewodniczącego Rady Miasta i Prezydenta Łomży. Zresztą do oświadczenia prezydenta Jerzego Brzezińskiego też mieli zastrzeżenia.


Zarówno prezydent Łomży, przewodniczący Rady Miasta jak i wszyscy radni oświadczenia złożyli w terminie. Niemniej ich szczegółowa analiza wykazał, że znalazło się w nich kilka nieprawidłowości.  I tak w oświadczeniu majątkowym prezydenta Brzezińskiego w punkcie dotyczącym dochodów osiągniętych w ubiegłym roku nie prezydent nie wpisał kwoty, lecz sformułowanie: „wg załączonego PIT 37”. Zdaniem Ewy Wojewódko dyrektora generalnego PUW w Białymstoku prezydent powinien wpisać kwotę  osiągniętego dochodu czyli 142 tys. 627 zł i 32 grosze.
W oświadczeniu przewodniczącego Grzymały pracownicy urzędu wojewódzkiego wytknęli, że brak jest określenia czy zgromadzone oszczędności,  papiery wartościowe, garaż i mienie ruchome stanowią majątek wspólny bądź odrębny, a w złożonej kopi PIT-u brakowało drugiej strony.

Z „szeregowych” radnych uchybień doszukano się w oświadczeniach majątkowych Alicji Bandzul, Jana Bjano, Macieja Głaza, Alicji Konopki i Zbigniewa Lipskiego.
Radna Bandzul zamiast określić wartość domu, gospodarstwa rolnego i działki niezabudowanej wpisała „wartość rynkowa”. Jan Bajno nie określił rodzaju i wartości nieruchomości (napisał: „nie znam”), nie określił rodzaju zobowiązania pieniężnego, wobec kogo i w związku z czym powstało, i do oświadczenia dołączył nie podpisaną kopię PIT-u.  Maciej Głaz nie określił na jakich warunkach i w związku z jakim zdarzeniem zaciągnął kredyt hipoteczny. Radni Lipski i Konopka do swoich oświadczeń majątkowych nie dołączyli wymaganych kopii PIT-ów.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę