Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Dotacje dla rolników chcących tworzyć gospodarstwa agroturystyczne

Nawet 100 tysięcy zł. na stworzenie gospodarstwa agroturystycznego może dostać rolnik, który chce rozwinąć w ten sposób swoje gospodarstwo rolne. M.in. takie informacje przekazywali w Ośrodku Lokalnej Organizacji Brama na Bagna uczestnicy konferencji poświęconej ekorozwojowi wsi.

Do Strękowej Góry przyjechali przedstawiciele dwóch ministerstw, kilku stowarzyszeń ekologicznych i organizacji dopowiedzialnych za przydzielanie funduszy unijnych.

Na przykładzie Ośrodka Brama na Bagna mogli zobaczyć jakie efekty przynosi edukacja ekologiczna i umiejętność pozyskiwania funduszy z unii. W ciągu trzech lat niszczejącą szkoła zmieniła się w prężnie działający ośrodek edukacyjny, powstały ścieżki edukacyjne, szlaki rowerowe, wiaty, każdy z mieszkańców ma dostęp do internetu - powiedziała Polskiemu Radiu Białystok Barbara Kuprel-Późniak z Ośrodka Brama na Bagna.

Dla rolników szansą na dodatkowy dochód jest stworzenie gospodarstw agroturystycznych. Jak powiedziała Agnieszka Cegiełka Bielińska z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, rolnicy mogą liczyć na dofinansowanie nawet 50 procent
inwestycji. Mogą kupić samochód do przewozu kilku osób, czy wyremontować swój dom, żeby dostosować go do potrzeb kwatery agroturystycznej itp. Maksymalne dofinansowanie to 100 tysięcy złotych.

Konferencję objął patronatem honorowym Wojewoda Podlaski. (bajg)
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę