Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Śledztwo ws. kobiety z Kolna należy wznowić

Prawomocnie umorzone kilka lat temu śledztwo dotyczące podejrzeń zabójstwa młodej kobiety w Kolnie, należy podjąć na nowo - takie jest stanowisko badającej akta sprawy Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku. Badała je na polecenie Prokuratury Krajowej, po informacjach medialnych dotyczących sposobu prowadzenia tego śledztwa. 26- letnia kobieta, mężatka, matka dwójki dzieci, zaginęła w 2000 roku. Dotąd nie udało się odnaleźć jej zwłok, nie natrafiono też na żadne informacje pozwalające stwierdzić, że 26-latka wciąż żyje.

Jak poinformował PAP w piątek rzecznik prasowy białostockiej prokuratury Janusz Kordulski, po zbadaniu akt oceniono, że śledztwo należy podjąć, „bo są jeszcze możliwe do wykonania w sprawie czynności”.

Śledztwo, dotyczące podejrzeń popełnienia przestępstwa, prowadziła najpierw Prokuratura Rejonowa w Kolnie, potem okręgowa w Łomży. Zakończyło się ono umorzeniem, bo nie znaleziono dowodów, które uprawdopodobniałyby popełnienie przestępstwa.

O śledztwie, stawiając tezę, że popełniono w nim kardynalne błędy (np. nie zebrano wszystkich dowodów), poinformowały dwa tygodnie temu „Rzeczpospolita” i Superwizjer TVN. Z zebranych przez dziennikarzy informacji wynika, że mąż zaginionej kobiety, podejrzewany o zabójstwo, mógł być chroniony przez miejscową policję. Po publikacji tych materiałów Prokuratura Krajowa zleciła apelacyjnej w Białymstoku zbadanie akt sprawy, a ta teraz zdecydowała, że śledztwo zostanie podjęte na nowo.

zobacz: Czy budynek masarni kryje straszną tajemnicę? SuperWizjer TVN
cz
pt, 24 października 2008 13:28
Data ostatniej edycji: pt, 24 października 2008 13:32:40

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę