Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 lutego 2021 napisz DONOS@

Woda i ścieki w przyszłym roku będą droższe

Średnio o niecałe 10 złotych miesięcznie więcej zapłaci rodzina z Łomży za dostarczaną do mieszkania wodę i odbierane ścieki. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży przesłało w środę do prezydenta miasta proponowany cennik usług na przyszły rok. Kilkunastoprocentowy wzrost cen tłumaczony jest przede wszystkim rosnącymi kosztami funkcjonowania przedsiębiorstwa podyktowanymi wzrostem cen paliw i energii elektrycznej.

Dziś za dostarczoną do mieszkań wodę łomżanie MPWiK płacą 2,35 zł brutto za każde 1000 litrów. W przyszłym roku - zgodnie z propozycją spółki - ma to być 2,68 zł. Wzrosnąć mają także opłaty za odbiór ścieków. W przypadku gospodarstw domowych dzią opłata ta wynosi 3,96 zł/m3, a w 2009 roku ma wynieść 4,44 zł/m3.     
W przypadku tzw. "II grupy" czyli przedsiebiorców propozycje wzrostu cen wynoszą: wody z 2,41 do 2,73 zł/m3, a ścieków z 3,96 do 4,44 zł/m3. Tzw. masowi dostawcy ścieków mieliby płacić o jeszcze jeden grosz więcej czyli 4,45 zł/m3.

Formalnie nowy cennik MPWiK musi jeszcze zatwierdzić Rada Miasta.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę