Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

„Glogery 2008” rozdane

Główne zdjęcie
Stanisław Zagórski prezes „Stopki” i prof. Janusz Tazbir przewodniczącego kapituły Nagrody Glogera

Już po raz 19 Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „STOPKA” w Łomży zorganizowało doroczny konkurs o Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera. Był to wybitny polski etnograf, autor słynnej „Encyklopedii staropolskiej”, który urodził się w Tyborach Kamiance w pobliżu Łomży. Nagroda jego imienia jest przyznawana za szczególne zasługi w badaniu, ochronie i rozwoju kultury polskiej. Dodajmy, że w tym roku łączna suma przeznaczona na nagrody wynosi 30 500 zł.

dr hab. Antoni Kuczyński
dr hab. Antoni Kuczyński
Maciej Andrzej Zarębski
Maciej Andrzej Zarębski
o. dr Grzegorz Sosna
o. dr Grzegorz Sosna
Henryk Maziejuk
Henryk Maziejuk
Podczas specjalnej gali w auli Hanki Bielickiej w II LO w Łomży, laureaci konkursu odebrali nagrody z rąk Stanisława Zagórskiego prezesa „Stopki” i prof. Janusza Tazbira przewodniczącego kapituły Nagrody Glogera. W XIX edycji konkursu nagrody główne otrzymali dr hab. Antoni Kuczyński, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego  - za studia nad wkładem Polaków do rozwoju kulturalnego i gospodarczego Syberii oraz dr nauk medycznych Maciej Andrzej Zarębski z Zagnańska koło Kielc – za nowatorskie potraktowanie i upowszechnianie tradycji Ziemi Kieleckiej.
Ponadto kapituła Nagrody Glogera przyznała nagrodę II stopnia o. Grzegorzowi Sośnie, proboszczowi parafii prawosławnej w Rybołach -  za studia dotyczące dziejów prawosławia na Białostocczyźnie, a wyróżnienia Urszuli Rosłaniec ze Szczecina (niestety nieobecna na uroczystości) - za wkład w tworzenie rodzinnej historii Polski poprzez pamiętnikarstwo i redaktorowi Henrykowi Maziejukowi z Warszawy - za prace o dziedzictwie kulturowym Podlasia Południowego.

„Stopka” Nagrody Glegera przyznaje od 1984 r. Uroczystości zawsze towarzyszy specjalna sesja naukowa. W tym roku jej tematem jest „Czego się boimy?”
210305125821.png
cz
cz, 23 października 2008 11:47
Data ostatniej edycji: cz, 23 października 2008 13:15:06

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę