Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.tvp.pl

Dodatkowe grupy przedszkolne w Zambrowie

Dodatkową grupę w każdym przedszkolu utworzono w Zambrowie. Zainteresowanie edukacją dzieci było tak duże, że radni musieli szybko znaleźć dodatkowe pieniądze, tak, aby zapewnić edukację wszystkim chętnym przedszkolakom.

W Przedszkolu nr 1 przybyło 25 wychowanków. Podobnie w innych - w całym Zambrowie trzeba było przygotować miejsca dla stu przedszkolaków. W poprzednich latach dyrektorzy odmawiali przyjmowania dzieci ponad ustalony limit, wyznaczający możliwości placówki. W tym roku zażądali dodatkowych pieniędzy. - Ten problem pan burmistrz przedstawił radnym i radni podjęli decyzję, że te dzieci muszą znaleźć się w przedszkolach, a co za tym idzie, muszą znaleźć się środki – powiedziała Barbara Śliwińska, dyrektor Przedszkola nr 1 w Zambrowie.

Radni przekazali właśnie przedszkolom sto sześćdziesiąt tysięcy złotych. Pieniądze są już na kontach, więc dyrektorzy nie martwią się, że zabraknie na wypłaty. Wyposażają też sale. W "Jedynce" dla dodatkowej grupy przygotowano salę gimnastyczną. Przyda się i w latach następnych. Jak mówi Kazimierz Dąbrowski, burmistrz Zambrowa - Prognozy wskazują, że przez następne 2-3 lata będzie dosyć duże zainteresowanie przedszkolami, ten poziom dzieci w przedszkolach powinien się utrzymać.

Bo dzieci w wieku przedszkolnym mają rodzice z wyżu demograficznego lat osiemdziesiątych. Dodatkowo do miejskich placówek przyjeżdżają dzieci z okolicznych miejscowości. Miasto ma podpisane porozumienie z gminą Zambrów na współfinansowanie edukacji sześćdziesięciu przedszkolaków.

źródło: Obiektyw

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę