Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

W środę „Zielonym do góry”!

Główne zdjęcie
Adam Dąbrowski - szef Studia Łomża Radia Białystok

- Ta trzymetrowa kopulasta katalpa o wielkich liściach była małym patyczkiem, kiedy ją sadziłem – pokazuje z dumą dorodne drzewko red. Adam Dąbrowski (lat 45), szef Studia Łomża Radia Białystok, które mieści się przy ul. Sadowej. - Ten jarząb to też moje własnoręcznie wkopane i podlewane dzieło! Od kilkunastu lat lubiana rozgłośnia prowadzi akcję „Zielonym do góry”. Również w środę, 22 października w godz. 11-13 dziennikarze zamierzają rozdać za darmo przy Sadowej ponad 2,5 tysiąca dużych i drugie tyle małych sadzonek drzew. W tym roku będzie ich pięć: modrzew, świerk, olsza, sosna i jarząb.

- Drzewka rozdajemy mieszkańcom Łomży i Ziemi Łomżyńskiej – mówi Paweł Wądołowski, rzecznik prasowy akcji w naszym regionie. - Chcemy pomóc uzupełnić drzewostan, poprawić wygląd okolicy za oknem i zadbać o klimat, bo każde drzewo wytwarza tyle tlenu, ile potrzebuje kilku ludzi przez całą dobę. Emisja milionów ton CO2 do atmosfery jest tak przerażająca, że nasza akcją pragniemy zwrócić uwagę, iż każdy może ratować planetę sadząc „Zielonym do góry”!
W tym roku dwa Nadleśnictwa: Łomża i Nowogród dostarczyły sadzonki. Reszta należy do każdego z nas, kto po sadzonkę się zgłosi. Zapisały się już, m.in., Technikum Ochrony Środowiska, Szkoła Podstawowa nr 4, Zespół Szkół Weterynaryjnych i SP w Żelechach. Do dzieła!  
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę