Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Powstanie mleczny gigant z łomżyńskiego?

Jak pisze Puls Biznesu Edmund Borawski, prezes Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol z Grajewa „marzy o ślubie” z wysokomazowiecką Mlekovitą. „Razem moglibyśmy stworzyć nową jakość na rynku i zintegrować w ramach jednego przedsiębiorstwa prawie całe mleczarstwo z województwa podlaskiego. Byłoby wspaniale, gdyby Podlasie miało jedną potężną firmę mleczarską, liczącą się w skali europejskiej” – mówi Pulsowi Biznesu Edmund Borawski, prezes SM Mlekpol. Jak informuje dziennik Dariusz Sapisńki prezes Mlekovity z Wysokiego Mazowieckiego nie mówi „nie”.

- Byłoby to korzystne z ekonomicznego punktu widzenia. Przedsiębiorstwo nie może się przestać rozwijać, nawet w czasach dekoniunktury. Trzeba zacząć rozmowy – mówi Dariusz Sapiński szef Mlekovity.
Puls Biznesu zauważa, że choć na polskim rynku mleczarskim, wartym ponad 20 mld zł rocznie, jest już kilka wyróżniających się wielkością firm, to jednak wciąż są one niewielkie w porównaniu z zachodnimi rywalami. Żadnej z polskich firm nie ma na liście 20 największych firm mleczarskich w Unii Europejskiej. Aby tam się znaleźć, trzeba rocznie przerabiać co najmniej 2,5 mld litrów mleka. Po megafuzji Melkpolu i Mlekovity ich wynik zbliżyłby się do 2 mld litrów. Wejście do czołowej dwudziestki Europy byłoby więc w zasięgu ręki – zauważa dziennik.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę