Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Próba generalna w gimnazjach

Punktualnie o godzinie 9.00 gimnazjaliści trzecich klas rozpoczną pisanie półtoragodzinnego próbnego egzaminu z języka obcego. Taka próba odbywa się po raz pierwszy, bo ci gimnazjaliści w kwietniu przyszłego roku po raz pierwszy będą zdawać egzamin gimnazjalny składający się z trzech części. Obok humanistycznej oraz matematyczno-przyrodniczej, w kwietniu na prawdziwym sprawdzianie gimnazjalnym jako obowiązkowy pojawi się także język obcy.

Egzamin gimnazjalny jest powszechny i obowiązkowy, co oznacza, że musi przystąpić do niego każdy uczeń kończący szkołę. Samego egzaminu nie można nie zdać, ale jego wyniki liczą się podczas rekrutacji do szkół średnich. Choć w kwietniu gimnazjaliści będą zdawać egzamin trzyczęściowy, to jednak jak podkreśla Agnieszka Muzyk, rzecznik prasowy łomżyńskiej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej jako że uczniowie po raz pierwszy zdawać będą z języka obcego, te wyniki nie będą jeszcze uwzględniane w trakcie naboru.
Dziś, podobnie jak w kwietniu przyszłego roku większość gimnazjalistów będzie mierzyć się z językiem angielskim, choć do wyboru – w zależności od gimnazjum w którym się uczą -  mieli także niemiecki, francuski, hiszpański, włoski lub rosyjski.
Próba generalna rozpocznie się o godz. 9, potrwa 90 minut i przebiegać będzie tak samo jak egzamin kwietniowy. Różnica polega na tym, że teraz arkusze wypełnione przez uczniów sprawdzą nauczyciele w szkole, a nie zewnętrzni egzaminatorzy zatrudnieni przez OKE. Wczoraj do szkół dotarły  materiały egzaminacyjne - arkusze i płyty z nagraniami. Dziś po południu na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej zostaną opublikowane schematy punktowania, które ułatwią nauczycielom ocenianie prac.
cz
wt, 21 października 2008 07:14
Data ostatniej edycji: wt, 21 października 2008 07:52:53

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę