Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Budują nową Komendę

Główne zdjęcie
W uroczystości udział wzięli między innymi Wojewoda Podlaski Maciej Żywno, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku insp. Roman Popow, Starosta Grajewski Jarosław Augustowski oraz przedstawiciele duchowieństwa, samorządów, służb mundurowych i lokalnych instytucji. (fot. podlaska.policja.gov.pl)

W Grajewie przy ul. Wojska Polskiego został wmurowany i poświęcony „kamień węgielny” pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji. Większy i nowocześniejszy od poprzedniego oraz spełniający wszystkie stawiane przed nim wymagania budynek ma zostać oddany do użytku już pod koniec przyszłego roku. Przewidywany koszt całej inwestycji łącznie z wyposażeniem ma zamknąć się w kwocie blisko 20 mln złotych.

Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki kilkuletnim staraniom Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku oraz przychylności i współpracy władz samorządowych i straży pożarnej. Nowe zabudowania powstaną na terenie wydzielonym z działki zajmowanej dotychczas przez straż pożarną i w bezpośrednim sąsiedztwie siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie. Za przeszło 16,5 mln złotych pochodzących z ustawy „o modernizacji policji” powstanie gmach administracyjny z pomieszczeniami biurowymi o pow. 3753 m2 oraz budynek gospodarczy z garażami i kojcami dla psów. Pod komendą znajdzie się też nowoczesna, kryta strzelnica. Przed obiektem powstanie obszerny parking dla pojazdów służbowych i aut interesantów. Nowa jednostka będzie wyposażona w „przyjazne” niepełnosprawnym rozwiązania techniczne znacząco ułatwiające im komunikację. Będzie to pierwsza od wielu lat, zbudowana w naszym województwie od podstaw komenda policji.

Dotychczasowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Grajewie powstała przed II wojną światową. Mimo późniejszej rozbudowy i modernizacji nie spełniała ona współczesnych wymogów. Dodatkowo część pomieszczeń jak również gruntu na którym zlokalizowana była Komenda nie stanowił własności policji. Wiązało się to z koniecznością dzierżawienia części budynku od osób prywatnych i ponoszenia wynikających z tego tytułu poważnych kosztów.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę