Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pamiętali, pamiętają...

„Wychodzisz w bieli z samolotu, całujesz swą prastarą ziemię. Na twarzy Twojej uśmiech, spokój - tyś nasza krew, słowiańskie plemię. Nadzieją jesteś i podporą, gdy innych słowa nic nie znaczą...” - na słowa tej pieśni niektórzy ukradkiem ocierali łzy wzruszenia, gdy w czwartkowy wieczór w kościele oo. kapucynów śpiewała Anna Domalewska. Z okazji 30. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na odbył się koncert „Słowiański papież”.

Młodzi recytatorzy z teatrzyku żywego słowa „Logos” przygotowali wzruszający montaż słowno-muzyczny. W 30 lat po historycznym „Habemus Papam”w Rzymie - w łomżyńskiej świątyni, gdzie wierni wysłuchali pięknych wierszy polskich poetów, fragmentów homilii i przemówień Ojca Świętego Jana Pawła II. Nie zabrakło i pieśni, tak bliskich największemu Polakowi, który troszczył się o każdego człowieka. Występy młodych artystów, przeplatane utworami granymi na saksofonie przez Pawła Głaza, nagradzano gromkimi brawami.
Proboszcz parafii o. Grzegorz Sucheński OFM Cap podziękował młodzieży za to, że w swoich sercach zachowuje słowa polskiego papieża, który był wymagający i zachęcał do odpowiedzialnego życia zgodnie z Ewangelią. Występ zakończył się Apelem Jasnogórskim i modlitwą o beatyfikację Jana Pawła II. Koncert, przygotowany przez nastolatków pod kierunkiem pana Witolda Długozimy, to kolejny znak, że pamięć o naszym ukochanym papieżu jest wciąż żywa.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę