Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Studia dla juniora i seniora w WSA w Łomży

Główne zdjęcie
Rektor WSA prof. Roman Engler podczas inauguracji Uniwersytetu Złotego Wieku

W Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży po raz 9. odbyła się inauguracja Uniwersytetu Złotego Wieku. Na zajęcia akademickie uczęszcza ponad 100 osobowa grupa seniorów. Studenci uczestniczą w wykładach i ćwiczeniach w ramach sekcji tematycznych.

Studenci Uniwersytetu Złotego Wieku
Studenci Uniwersytetu Złotego Wieku
Podczas inauguracji nowego roku akademickiego w WSA
Podczas inauguracji nowego roku akademickiego w WSA
Podczas inauguracji nowego roku akademickiego w WSA
Podczas inauguracji nowego roku akademickiego w WSA
Podczas inauguracji nowego roku akademickiego w WSA
Podczas inauguracji nowego roku akademickiego w WSA

W nowym roku akademickim będą funkcjonowały sekcje: informatyczne, języka angielskiego, fizyczne, plastyczne, tkackie. Ruszył też, po raz pierwszy w historii Uniwersytetu, Dyskusyjny Klub Filmowy. Na zajęcia akademickie uczęszcza ponad 100 osobowa grupa seniorów.
Uroczystość zaszczycił ks. dr Andrzej Miałchowski, reprezentujący ks. bp. Stanisława Stefanka. Przybyli goście z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wysokiem Mazowieckiem. Oprawę muzyczną zapewniły: Zespół Muzyki Dawnej i zespół z MDK-DŚT, prowadzony przez Magdę Sinoff. Wykład inauguracyjny wygłosił dr Waldemar Pędziński.

Kilka dni wcześniej w Wyższej Szkole Agrobiznesu „Gaudeamus” zabrzmiało dla 481 studentów "juniorów" I roku. Dołączyli oni do 1800 już kształcących się na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych.  To najstarsza – nie licząc Wyższego Seminarium Duchownego uczelnia wyższa w mieście. WSA prowadzi studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie podyplomowe i kursy. Oferuje poszukiwane na rynku pracy specjalności, wachlarz stypendiów i akademicką atmosferę. Stypendia socjalne na studiach stacjonarnych są równe wysokości czesnego za naukę, więc można... studiować za darmo!
Władze uczelni wspierają zdolnych i pracowitych żaków. W czasie inauguracji zostały wręczone 23 stypendia Rektora WSA za wyniki w nauce w minionym roku akademickim. Najwyższa średnia – 5,0 i stypendium 5 000 zł., najniższa średnia 4,69 i stypendium 4690 zł. Kwota rektorskich stypendiów naukowych to prawie 120 tysięcy złotych.
Po raz kolejny wręczono stypendia „Janko Muzykant”. Ich ideą jest finansowe wsparcie młodzieży zdolnej, mającej osiągnięcia, ale w trudnej sytuacji materialnej. Pomysłodawcą i pierwszym sponsorem był Rektor WSA prof. Roman Engler. Pierwsza edycja odbyła się w uczelni w roku 1999. Sponsorami byli ludzie z naszego regionu. We wszystkich edycjach uhonorowano 178 młodych ludzi. W WSA funkcjonują również studenckie stypendia Janko Muzykant. Zapewniają one bezpłatne studia na dowolnie wybranym kierunku, mieszkanie w jednym z trzech Domów Studenckich szkoły, stypendium żywieniowe i stypendium finansowe. W zamian studenci muszą wylegitymować się wysoką średnią ocen oraz wykonać prace na rzecz uczelni. Ze stypendiów tych korzysta 10 studentów.
Aby studenci mogli finansować naukę, WSA organizuje zarobkowe praktyki zagraniczne. Pierwsze były wyjazdy do USA, a obecnie do Anglii i Irlandii. Studia to nauka, ale i zabawa. Popularne są wyjazdy. Pierwszym jest bezpłatny obóz integracyjny I roku w Szwecji. Później obozy narciarskie, wycieczki, spływy kajakowe, zaś od tego roku obozy żeglarskie.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę