Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Nauczycielskie święto...

Główne zdjęcie
kwiaty dla nauczycieli

Blisko setka nauczycieli i pracowników oświaty z Łomży i terenu byłego województwa łomżyńskiego w środę odebrała wysokie odznaczenia państwowe i ministerialne, a także nagrody ministra, kuratora i prezydenta Łomży. Wszystko z okazji przypadającego dzień wcześniej Dnia Edukacji Narodowej. Było pompatycznie z przerywnikiem słowno-muzycznym... Największe owacje nauczycieli, podczas ponad dwugodzinnej akademii, zebrał przewodniczący miejscowego oddziału „Solidarności” oświaty, który stwierdził: „chciałem coś powiedzieć, ale ze względu na ten nastrój się powstrzymam”.

Jerzy Kiszkiel i Jerzy Brzeziński
Jerzy Kiszkiel i Jerzy Brzeziński
Wojciech Dzierzgowski wręcza medale
Wojciech Dzierzgowski wręcza medale
Prezydenci Jerzy Brzeziński i Krzysztof Choiński podczas uroczystości
Prezydenci Jerzy Brzeziński i Krzysztof Choiński podczas uroczystości
Prezydenci Jerzy Brzeziński i Krzysztof Choiński podczas uroczystości
Prezydenci Jerzy Brzeziński i Krzysztof Choiński podczas uroczystości
- To święto jest szczególne. Każdy człowiek był, jest, lub będzie uczniem i każdy korzysta z pracy nauczycieli – mówił do zebranych na sali Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej Jerzy Kiszkiel, Podlaski Kurator Oświaty.  
- Dziękuję za cierpliwość posuniętą do granic absurdu. Oby nie zabrakło Wam sił – dodawał Jerzy Brzeziński prezydent Łomży.
To właśnie kuratorium i władze miasta wspólnie zorganizowały akademię z okazji popularnego Dnia Nauczyciela.  
- 14 października jest dniem w którym Państwa praca jest doceniana przez uczniów, rodziców, władze samorządowe i państwowe – podkreślała Aleutyna Kołos, szefowa miejskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.      
Niestety, nauczyciele są doceniani tylko w tym dniu. Choć na szkołach nie powiewają flagi związkowe, a ostatnio udało im się wywalczyć rezygnację rządu z zamiaru podwyższenia pensum, to jednak powodów do radości nie ma zbyt wiele. Nauczyciele domagają się prawa do przechodzenia na emeryturę na dotychczasowych zasadach, chcą też utrzymania Karty Nauczyciela i rzecz jasna podwyżek. O tym jednak nikt podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej, zapewne ze względu na nastrój, nie mówił.
Najlepsi w mieście i regionie nauczycieli dostali natomiast wysokie odznaczenia państwowe. Prezydent RP Lech Kaczyński Krzyżem Kawalerów Orderu Odrodzenia Polski odznaczył Jadwigę Paździor, srebrnym krzyżem zasługi Hannę Suchodolską, a brązowym Irenę Dąbrowską i Iwonę Nilsa. Prezydent przyznał także medale za długoletnią służbę: Kazimierzowi Borawskiemu, Stanisławowi Gołaszewskiemu i Wiesławie Zwierzyńskiej złote, Bożenie Samselskiej i Dorocie Szymonowicz srebrne, a Witoldowi Gronostajskiemu brązowy. Były także medale przyznane przez Ministra Edukacji Narodowej, a także jego, kuratora i prezydenta nagrody finansowe.  Łącznie uhonorowanych i nagrodzonych zostało 88 osób.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę