Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wnioski o dofinansowanie z programu "Kapitał Ludzki" do powtórnego sprawdzenia

44 instytucje walczyły o ponad 7 milionów złotych i chociaż listę rankingową pierwszej 10 już ułożono, to procedura konkursowa ruszy od nowa. Marszałek województwa podlaskiego zdecydował, że wnioski o dofinansowanie z unijnego programu "Kapitał Ludzki" będą jeszcze raz sprawdzone. Wszystko dlatego, że dopiero po ogłoszeniu wstępnej listy rankingowej urzędnicy otrzymali z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego wykładnię dotyczącą wypełniania wniosków w zakresie zaznaczania pomocy publicznej. A właśnie z tego powodu w konkursie odpadło aż 7 wniosków.

Ale to nie jedyny powód, dla jakiego procedurę konkursową należy powtórzyć - niepokój marszałka Jarosława Dworzańskiego wzbudziło kilka wniosków, które z wysokimi ocenami znalazły się na liście rankingowej. W przypadku jednego z nich beneficjentem jest jeden z pracowników Urzędu Marszałkowskiego. W przypadku drugiego projekt został wysoko oceniony za doświadczenie instytucji, kiedy to sama instytucja na rynku działa stosunkowo krótko.

Sęk jednak w tym, że ponowna procedura konkursowa wcale nie oznacza wyeliminowania tych wniosków, ponieważ wszystkie ponownie będą rozpatrzone pod względem merytorycznym. Oceny dokona ta sama komisja, która wcześniej dała im swoją rekomendację. A to oznacza, że obecna wstępna lista rankingowa, wcale nie musi się zmienić. Wyniki oceny mają być znane w ciągu kilku tygodni. Pieniądze, o które walczą instytucje pochodzą z Programu Operacyjnego Kapitał Lidzki. Ponad 7 milionów złotych ma być przeznaczone na wspieranie i promocję przedsiębiorczości i samozatrudnienia. O pieniądze te ponownie ubiegać się będzie 30 beneficjentów.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę