Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Bobry dają się we znaki...

W budżecie wojewody podlaskiego już w sierpniu zabrakło pieniędzy na wypłaty odszkodowań za tzw. szkody wyrządzane przez zwierzęta. Wciąż wpływają nowe wnioski, konserwatorowi brakuje obecnie 96 tys. zł na kolejne wypłaty - podała PAP powołując się na Beatę Bezubik, wojewódzkiego konserwatora przyrody.

Z najnowszych danych wynika, że podlaska populacja bobrów szacowana jest na 15 tys. sztuk. To  największa populacja tych zwierząt w kraju. Budowane przez nie tamy przyczyniają się do zalewania pól i łąk, bobry niszczą także drzewostan. Tylko w tym roku do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku wpłynęło ok. 900 wniosków o wypłaty odszkodowań, które przekroczyły 1 mln zł.  Wciąż wpływają nowe wnioski, konserwatorowi brakuje obecnie 96 tys. zł na kolejne wypłaty. Szkody bobrowe są największe. Znacznie rzadziej szkody powodują inne zwierzęta chronione - żubry czy wilki. Takich wniosków było po ok. 30-40 – poinformowała Polską Agencję Prasową Bezubik.
200829104429.jpg
cz
pon, 13 października 2008 14:57
Data ostatniej edycji: pon, 13 października 2008 14:58:12

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę