Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Europejskie dni ptaków

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Miłośnicy ptaków liczą dziś dzikie gęsi. W ten sposób chcą uczcić obchodzone w całej Europie Dni Ptaków. Mają one na celu zebranie danych z terenu Polski i wymianę informacji z organizatorami akcji w innych krajach Europy. Dziesiątki tysięcy przyrodników i pasjonatów z całej Europy udaje się do lasów, parków, na łąki i stawy, by pożegnać skrzydlatych przyjaciół odlatujących do ciepłych krajów.

W województwie podlaskim ornitolodzy będą liczyć gęsi w czasie ich jesiennej wędrówki przez kontynent europejski z terenów lęgowych na zimowiska.

"Najłatwiej zobaczyć je nad Narwią a także Biebrzą" - mówi Bogumiła Laskowska z Ośrodka Edukacji Ekologicznej "Brama na Bagna".

Miłośnicy ptaków będą w tym roku liczyć dzikie gęsi m.in. gęś zbożową, krótkodziobą, białoczelną, małą, a być może także niezwykle rzadko widywane na naszym kontynencie śnieżyce duże czy gęsi tybetańskie.

Uczestnicy akcji w Strękowej Górze chcą policzyć gęś gęgawą. Liczenie, w którym może wziąć udział każdy, to wspaniała okazja, aby zwrócić powszechną uwagę na bogactwo gatunków ptaków wokół nas, a co się z tym wiąże, różnorodność środowisk, jakie są im potrzebne do życia. (ade)
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę