wtorek, 22 października 2019 napisz DONOS@

Pierwszaki wśród braci uczniowskiej „Dwójki”

„Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży” - mówiła w czwartkowy wieczór dyrektor Grażyna Ważna-Zwierzyńska, przykładając wielkie gęsie pióro do lewego ramienia przyklękających pierwszoklasistek i pierwszoklasistów. Uczniowie klasy I a, której wychowawczynią jest Jolanta Auguściak, wystąpili w biretach z czerwonego kartonu. Wychowankowie Joanny Kossakowskiej z kl. I b – w granatowych. Wyglądali nadzwyczaj poważnie i elegancko, jak na rangę uroczystości przystało. W oczach matek i ojców zakręciły się łzy.

fot. Izabela Targońska
fot. Izabela Targońska
fot. Izabela Targońska
fot. Izabela Targońska
fot. Izabela Targońska
fot. Izabela Targońska
fot. Izabela Targońska
fot. Izabela Targońska

Wcześniej wicedyrektor SP nr 2 Bożena Danowska odczytała akt ślubowania. Trzyosobowe delegacje obu klas ślubowały na sztandar. Po pasowaniu wicedyrektor wręczała uroczyście przyjętym w poczet uczniów szkoły, której patronem jest Władysław Broniewski, elegancko wydany akt pasowania. Przypomina on pierwszakom, aby starali się być dobrymi i uczciwymi, strzegli honoru i dobrego imienia szkoły, szanowali nauczycieli i rodziców oraz uczyli się tego, co piękne. „Będę kochał swoją ojczyznę” - to postanowienie dzisiaj pasowanych dzieci.
Program prowadziła uczennica Kinga Kijek, prosząc o zabranie głosu gości, wśród których byli, m.in., prezydent Łomży Jerzy  Brzeziński, wiceprezydent Krzysztof Choiński, radna Agata Gołaszewska i o. Grzegorz Sucheński, proboszcz parafii Kapucynów.   
Prezydent Brzeziński przypomniał, że jego dwaj synowie są absolwentami „Dwójki”.
Życzę Wam samych szóstek i ani jednej pały – powiedział do pierwszaków. - A nauczycielom i rodzicom życzę satysfakcji i dumy z Waszych pociech.
Radna Agata Gołaszewska, przewodnicząca komisji oświaty, ze wzruszeniem wspominała, że przez osiem lat chodziła do tej szkoły i przed uroczystością przekraczała próg z mocno drżącym sercem.
Czas biegnie szybko i te nasze pierwszaki za parę lat będą w kolejnych szkołach – stwierdziła radna. - Oby czas nauki w „Dwójce” zaowocował sukcesem!
Ojciec Grzegorz Sucheński życzył malcom, aby wyrastali na ludzi szlachetnych, z których będzie dumna ich szkoła, wszyscy łomżanie i cały naród.
Grażyna Kamińska, zastępczyni przewodniczącego Rady Rodziców, deklarowała, że będą oni zawsze we współpracy z dyrekcją służyć nauczycielom i uczniom pomocą.
Po części oficjalnej wystąpił chór szkolny, prowadzony pewną ręką nauczycielki muzyki Aliny Krokowieckiej. „Tu naprawdę, daję słowo, jest superodlotowo!” - zapewniali młodszych kolegów chórzyści. Z kolei koło teatralne, którego opiekunką jest polonistka Ludmiła Malinowska, rozbawiło publiczność zabawnymi skeczami i zgaduj zgadulą z życia ucznia. Pasowani na uczniów pierwszacy zrewanżowali się równie udanym występem chóralnym, zbierając gorące oklaski od gości, nauczycieli i rodziców.
Mirosław R. Derewońko   
191007110809.png
cz
pt, 03 października 2008 06:31
Data ostatniej edycji: pon, 06 października 2008 15:51:44

 
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę