Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Pierwszaki wśród braci uczniowskiej „Dwójki”

Główne zdjęcie
fot. Izabela Targońska

„Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży” - mówiła w czwartkowy wieczór dyrektor Grażyna Ważna-Zwierzyńska, przykładając wielkie gęsie pióro do lewego ramienia przyklękających pierwszoklasistek i pierwszoklasistów. Uczniowie klasy I a, której wychowawczynią jest Jolanta Auguściak, wystąpili w biretach z czerwonego kartonu. Wychowankowie Joanny Kossakowskiej z kl. I b – w granatowych. Wyglądali nadzwyczaj poważnie i elegancko, jak na rangę uroczystości przystało. W oczach matek i ojców zakręciły się łzy.

fot. Izabela Targońska
fot. Izabela Targońska
fot. Izabela Targońska
fot. Izabela Targońska
fot. Izabela Targońska
fot. Izabela Targońska

Wcześniej wicedyrektor SP nr 2 Bożena Danowska odczytała akt ślubowania. Trzyosobowe delegacje obu klas ślubowały na sztandar. Po pasowaniu wicedyrektor wręczała uroczyście przyjętym w poczet uczniów szkoły, której patronem jest Władysław Broniewski, elegancko wydany akt pasowania. Przypomina on pierwszakom, aby starali się być dobrymi i uczciwymi, strzegli honoru i dobrego imienia szkoły, szanowali nauczycieli i rodziców oraz uczyli się tego, co piękne. „Będę kochał swoją ojczyznę” - to postanowienie dzisiaj pasowanych dzieci.
Program prowadziła uczennica Kinga Kijek, prosząc o zabranie głosu gości, wśród których byli, m.in., prezydent Łomży Jerzy  Brzeziński, wiceprezydent Krzysztof Choiński, radna Agata Gołaszewska i o. Grzegorz Sucheński, proboszcz parafii Kapucynów.   
Prezydent Brzeziński przypomniał, że jego dwaj synowie są absolwentami „Dwójki”.
Życzę Wam samych szóstek i ani jednej pały – powiedział do pierwszaków. - A nauczycielom i rodzicom życzę satysfakcji i dumy z Waszych pociech.
Radna Agata Gołaszewska, przewodnicząca komisji oświaty, ze wzruszeniem wspominała, że przez osiem lat chodziła do tej szkoły i przed uroczystością przekraczała próg z mocno drżącym sercem.
Czas biegnie szybko i te nasze pierwszaki za parę lat będą w kolejnych szkołach – stwierdziła radna. - Oby czas nauki w „Dwójce” zaowocował sukcesem!
Ojciec Grzegorz Sucheński życzył malcom, aby wyrastali na ludzi szlachetnych, z których będzie dumna ich szkoła, wszyscy łomżanie i cały naród.
Grażyna Kamińska, zastępczyni przewodniczącego Rady Rodziców, deklarowała, że będą oni zawsze we współpracy z dyrekcją służyć nauczycielom i uczniom pomocą.
Po części oficjalnej wystąpił chór szkolny, prowadzony pewną ręką nauczycielki muzyki Aliny Krokowieckiej. „Tu naprawdę, daję słowo, jest superodlotowo!” - zapewniali młodszych kolegów chórzyści. Z kolei koło teatralne, którego opiekunką jest polonistka Ludmiła Malinowska, rozbawiło publiczność zabawnymi skeczami i zgaduj zgadulą z życia ucznia. Pasowani na uczniów pierwszacy zrewanżowali się równie udanym występem chóralnym, zbierając gorące oklaski od gości, nauczycieli i rodziców.
Mirosław R. Derewońko   
cz
pt, 03 października 2008 06:31
Data ostatniej edycji: pon, 06 października 2008 15:51:44

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę