Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Nowy rok akademicki ruszył w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży

97 kleryków rozpoczęło naukę w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. W nowym roku akademickim w murach uczelni po raz pierwszy stanęło 10 alumnów. - Obserwujemy nieznaczny spadek powołań – mówi rektor WSD w Łomży, ks. dr Wojciech Nowacki. Podkreśla, że uczelnia funkcjonuje bardzo dobrze i rozpoczęła już 89 rok akademicki.


Nowy rok naznaczony został peregrynacją obrazu Jezusa Miłosiernego. To od adoracji wizerunku i trzydniowych rekolekcji alumni rozpoczęli naukę. Wzięli też udział w uroczystościach beatyfikacji ks. Michała Sopoćki. A we wtorek w seminarium ruszyły wykłady.

Nowy rok w seminarium rozpoczęło trochę mniej kleryków, na I roku jest ich 10, łącznie liczba studentów WSD sięga setki. Mówi rektor uczelni, ks. Dr Wojciech Nowacki.

Inauguracja nowego roku akademickiego w liczącej blisko 90 lat uczelni rozpocznie się 16 października. Mszę św. odprawić ma bp łomżyński, Stanisław Stefanek, po niej odbędzie się sesja inauguracyjna. Wieczorem klerycy spotkają się przy pomniku Jana Pawła II i odmówią modlitwę w rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę