Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Wirująca Strefa z miłości do tańca

Główne zdjęcie
Marek Kisiel

- Zawsze chciałem pokazać, na czym polega prawdziwie profesjonalny taniec nowoczesny, i zgromadzić w Łomży najlepszych tancerzy z całego kraju – mówi Marek Kisiel, założyciel Crazy Twisting Group, która w 2005 r. zdobyła tytuł mistrza, a w tym roku wicemistrza świata w breakdance. - Mnóstwo ludzi kocha taniec, dlatego już po raz siódmy organizujemy ogólnopolski turniej Wirująca Strefa.

Prestiżowa impreza w ubiegłym roku zgromadziła blisko 500 tancerzy. Tak będzie również podczas tegorocznej edycji. Początkowo cztery razy turniej odbywał się w sali widowiskowej przy ul. Nowej, która okazała się za mała dla tylu uczestników. Dlatego organizatorzy z Miejskiego Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych postanowili przenieść ją do hali sportowej przy ul. Księżnej Anny. Tam w sobotę i niedzielę 11 i 12 października zmierzą się najlepsi polscy tancerze, walcząc o nagrody pieniężne i rzeczowe. Pierwszego dnia pokazy zaczną się w południe i potrwają do późnego wieczora, następnego – od godz. 14 do ok. 20.    
Turniej będzie rozgrywany w kategorii tańca hip-hop new style i breakdance – zapowiada Marek Kisiel. - W czasie eliminacji zawodnicy będą w każdej kategorii mieć jeden występ, a zakwalifikowani do następnych etapów będą rywalizować w tak zwanych walkach. Oznacza to, że jednocześnie wystąpi dwóch solistów, dwa duety, dwie  miniformacje (grupa do siedmiu osób) lub dwie formacje (powyżej siedmiu).   
Jurorami w hip-hop new style będą: Kim Taylor z Los Angeles (choreografka Matt'a Pokora), Marvin Spahi z Kopenhagi (tancerz wokalistki Pink) i Juska (polska tancerka mieszkająca w Norwegii). W breakdance popisy oceniać będzie, m.in., Lego, czyli Alfredo Sotelo z Miami.  Koszt Wirującej Strefy to ok. 45 tys. zł, z czego 18 tys. zł to pula nagród. (Wejście na jeden dzień będzie kosztować 10 zł.)
Wirująca Strefa to także okazja, aby podszlifować umiejętności. Warsztaty taneczne zagraniczni jurorzy poprowadzą w MDK-DŚT  9, 10, 11 i 13 października. W warsztatach będą mogli uczestniczyć zarówno początkujący, jak i zaawansowani. Można na nie jeszcze zapisać się, dzwoniąc do Marka Kisiela: 501 067 211. Zajęcia są odpłatne - 60 zł.
Warto zerknąć na strony: www.myspace.com/ctgroupl i www.wirujacastrefa.bo.pl. Znajdują się na nich, m.in., linki do stron jurorów i filmów z ich występami.     

MRD
cz
cz, 02 października 2008 11:06
Data ostatniej edycji: cz, 02 października 2008 11:12:46

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę